Otohaber

Bol özellikleri ile yeni nesil Toyota Avensis

Toyota Avensis

Toyota’nın D segmentinde konfor ve üst düzey prestij sunan yeni modeli Avensis 3. Nesil araçların lansmanı 2015 Cenevre Otomobil Fuarında yapıldı. 1,6 litrelik dizel motorun ilk kez denediği Avensis modellerinde etkileyici ve güçlü bir yapı dikkatimizi çekiyor. Ön ve arka tasarımların buna uygun olması, zarif ve ince çizgilerle bezenmiş olması aracın kalitesini gözler önüne seriyor.

2016 Avensis, Toyota Avrupa bünyesinde Proje Direktörü olarak görev yapan Türk mühendis Ahmet Karaman’ın başkanlığındaki 70 kişilik bir tasarım ekibi tarafından baştan sona yenilendi. Kalite ve güven kavramına yeni bir tanım getiren Avensis, özenle geliştirilen güvenlik seçenekleri ile şimdi hem daha çok güvenli, hem de daha çok çekici.

Üretimine başlandığı 1997 yılından bu yana 2 milyona yaklaşan satış rakamları ile rekor kıran Avensislerin yeni modelleri İngiltere de üretiliyor. 2016 Toyota Avensis, Sedan ve Stationwagon (Avensis Touring Sports) gövde tipleriyle satışa sunuluyor. Merkezi Belçika’da bulunan Toyota Avrupa’da 10 yıldan bu yana Proje Direktörü olarak çalışan Ahmet Karaman, 2016 Toyota Avensis’in D segmentindeki tüm beklentileri karşılayacak bir otomobil olduğunu belirtti. Açıklamalarına devam eden Karaman, Avensis’in yeni modelinin dışardan bakıldığında bile güven vereceğini belirterek, mevcut Avensis kullanıcılarının yanı sıra, başka marka ve model araçlara da sahip kişilerin Avensis’in büyüsüne kapılabileceğini söyledi.

Biz de merakla bekliyoruz Avensis ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Gelişmeler oldukça sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!