Otohaber

Çok daha güçlü yeni Audi Q7

Audi Q7 2015

2006 yılında ilk olarak Türkiye yollarına giren ve Alman markanın ilk SUV modeli olan Q7, yeni haliyle SUV sınıfına farklı bir soluk getirmeyi hedefliyor. 2005 yılında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan model, o dönemlerde daha satışa sunulmadan 17 bin sipariş alarak çok başarılı bir model olacağını kanıtlamış görünüyor.

Sadece 1995 kilogram olan yüksüz ağırlığıyla sınıfının en hafifi olan yeni Audi Q7’nin ağırlığı önceki nesline göre 325 kg daha az. Hafifliği, gövdesinde çeşitli malzemelerin kullanıldığı ve tamamen yenilenen şasisi sayesinde hem konfor hem de bir spor Audi ile aynı performans özelliklerini birlikte sunan Yeni Q7, aynı zamanda birinci sınıf CO2 değerleri de veriyor. Audi Q7’nin mühendisleri yakıt tüketimini yüzde 28 (TFSI) ve yüzde 23 (TDI) oranlarında azaltmışlar.

Audi Q7 işletim konsepti, bilgi-eğlence, bağlantı ve destek asistan sistemleri açısından da tamamen sürücü odaklı uygulamalarla daha önce SUV araçlarda sunulan standartları yeniden belirliyor. İkinci nesil modüler bilgi-eğlence platformunun yanı sıra Audi Sanal Kokpit yeni Audi TT’den sonra bu modelde de yer alıyor. İstediğiniz her şeyin elinizin altında olduğu Yeni MMI kontrol birimi ve geniş dokunmatik yüzey, sistemin işletimini daha basit bir hale getiriyor. Diğer cazip inovasyonlar arasında Audi bağlantı sisteminin sunduğu daha geniş kapsamlı hizmetler, arka koltuktaki yolcular için Audi tablet ve 3D audio içeren iki ses sistemi bulunuyor. Google Android Auto ve Apple CarPlay kullanan akıllı telefon entegrasyonu da yenileştirilmiş. Yeni Dünyada bu fonksiyonları sunan ilk otomobillerden biri Audi Q7.

Yazar: Lili

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!