Otohaber

Makyajlanmış hibrit Toyota RAV4

Toyota RAV4 (2016)

Toyota’nın satış da büyük katkıda bulunan RAV4 modeli Frankfurt Otomobil Fuarında makyajlı hali ile tanıtıldı, elden geçirilen tasarımı ile ürün gamının yeni modellerine uyum sağlıyor. Hibrit versiyonuyla tanıtılan yeni kompakt SUV model önümüzdeki yılın ilk altı ayın içerisinde satışa sunulması bekleniyor.

Farları birbirine bağlayan ızgaranın yerini ince bir şeridin alması dikkat çekerken ön tamponda yukarı doğru çekilen ızgara RAV4 modelin burnunu daha yüksek göstererek SUV kimliği güçlendiriyor. İç mekan da ise Toyota gösterge panelinde yeni bir 4.2 inçlik multimedya ekranı ve orta konsolda 7 inçlik renkli, Toyota Touch 2 işletim sistemli bir ekran tasarladı. Bir çok güvenlik donanımını bir arada sunan Toyota, Safety Sense paketi ile beraber 360 derece kuş bakışı görüntü sunan panoramik kamera, yaya algılamalı çarpışma önleme sistemi, şerit takip uyarısı, adaptif cruise control, kör nokta uyarısı, geri trafik takibi, otomatik uzun huzme geçişi ve park destek sistemleri Toyota RAV4’e dahil edilebiliyor.

Motor seçeneklerde ise 143 beygir üreten 2.0 litre diesel ve geliştirilen 2.0 litre benzin hacimli ve 151 beygir güç üreten motor bulunuyor. Avrupada ilk hibrit SUV modeli tanıtan Toyota RAV4’ün elektrik motoru bir 2.5 litre benzin ve 197 beygir güç üreten motordan destek alıyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!