Otohaber

Tesla Model X Eylül’de ilk müşterilerine ulaşacak

Tesla Model X

Gecen sene tanıtılan ve tamamen yenilenmiş Tesla Model X artık satış’da. Tesla Model S sedan çok güzel ve hızlı bir araba olmasıyla kullanıcılardan çok güzel yorumlar alıyor. Lüks ve şık yapısı, etkileyiciliği, performansı ve fiyatı ile piyasadaki tüm elektrikli araçların ötesinde. Geliştirilmiş çok yönlülük,aşırı büyüme anlamına gelmez. Tesla sedan için kullanılan platform ile Model X inşa edecek. Model X, Model S’den biraz daha uzun ve yüksek olmasına rağmen genişliğinde herhangi bir değişim olmayacak.
Model X 60-kWh ve 85-kWh pil paketleri kullanacaktır. Ön tekerleri hareket ettiren 2. elektrik motoru Model X’i dört tekerlekten çekişli bir araç yapar.Tesla henüz aralık tahminleri yayımlamadı ama büyük ön yüzey alanı Model X’in diğer sedanlara göre %10 fazla yakıt tüketmesine neden olacaktır.

Tesla Model S’in küçük pilinin EPA aralığı 208 mildir. Bu değer daha büyük bir unite ile 265 mile döner. Tesla’nın hedefi daha ağır olan Model X’den 200 mil ayıklamak olacak. Ama bu durum muhtemelen sevdiğimiz ivmelenme özelliğini etkilemeyecek. Model X 0’dan 60 mile 4.4 saniyede ulaşıyor.

İlk Model X üniteleri Eylül 2015’de müşterilerine ulaşacak. Standart modelleri $ 71,000’dan başlayacak, Performans sürümü ise 96.000 $ civarlarında olacak.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!