Audi

Audi Q-Serisini tamamlıyor– Audi Q2

Audi Q2

Audi Q-Serisini tamamlıyor– Audi Q2

Audi Q ailesine yeni bir model daha kattı. Casus fotoğraflarından sonra büyük merak uyandıran Q2 model sonunda örtüsünü Cenevre Otomobil Fuarında kaldırdı.

Audi Q2

Aslında tüm yeni Q serileri hemen hemen aynı görüntüye sahip olurken Audi yeni modeli Q2 sayesinde bu benzerlikleri kıracak gibi. Alıştığımız Q çizgisinden farklı bir tasarım anlayışına sahip olan mini SUV, fazlasıyla köşeli yapısıyla dikkat çekiyor.

Audi Q2

Audi Q2’nin kaputun altında altı farklı motor seçenekleri bulunuyor. Üç silindirli turbo beslemeli 1.0 litre, 1.4 litre ve 2.0 litre hacimli Benzin motorlara 1.6 litre ve 2.0 litre hacimli Diesel motorlar eşilik ediyor. Her motor paketi için standart 6 ileri manuel veya opsiyonel olarak 7 DSG çift kavramlı otomatik şanzıman satın alınabiliyor. 2.0 litre hacimli TFSI veya TDI versiyonları dört tekerlekten çekiş (Quattro) alternatifine de sahip.

Audi Q2

Farklı ızgara tasarımıyla gelen geniş ön panjur Audi Q2’nin olduğundan büyük gösterirken keskin LED farlar, büyük hava girişleri ve tampon korumaları otomobili agresif bir görünüme kavuşturmuş.

Minik SUV’un içerisine baktığımızda kokpit tanıdık geliyor, Audi burda pek bir değişiklik yapmamış. Ek opsiyonlar olarak Bang&Olufsen ses sistemi, Head-Up ekranı, tamamen dijital gösterge paneli, adaptif hız sabitleyici, şerit takip sistemi, trafik işaret algılayıcısı gibi bir çok asistanı seçeneklerde bulunuyor. Standart sunulan MMI ve MMI Navigasyon+ Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!