Lamborghini

Piyasaya sürülmeden hepsi satıldı – Lamborghini Centenario

Lamborghini Centenario

Piyasaya sürülmeden hepsi satıldı – Lamborghini Centenario

Cenevre Otomobil Fuarın yıldızlarından biri olan ve dünya prömiyerini gerçekleştiren Lamborghini Centenario kurucusu Ferruccio Lamborghini’nin 100’üncü yaşına ithaf ediyor.

Lamborghini Centenario

Diğer modellerindeki gibide bu modelde de hayranlık uyandıran bir tasarım çizgisine sahip olan otomobilden sadece 40 adet üretilecek ve Centenario’nun üretim başlamadan tümü satılmış durumda.

1.500 beygirlik Bugatti Chiron kadar güçlü olmasa da yeni model Lamborghini Centenario’nun performans değerleriyle dikkat çekiyor. Sürücünün arkasında bulunan 6.5 litre hacimli V12 motor 770 beygir güç üretirken 0’dan 100 km/s 2,8 saniyede çıkabiliyor.

Lamborghini Centenario

Kuru ağırlığı 1.520 kg olan Lamborghini Centenario maksimum süratı 350 km/s sınırlandırılmış. Ön kaputu, tavanı ve çamurluklarında yer alan geniş havalandırma giriş ve çıkışlarıyla oldukça etkili bir aerodinamiğe sahip. Arka bölümde otomatik olarak açılıp kapanan spoiler ve agresif difüzör, hatta ortada konumlandıran üç çikişlı egzoz Y şeklinde stop lambaları bile aerodinamiğe katkı sağlayacak şekilde tasarlanmış.

Gövdesinde karbon fiber eklemeler bulunurken aynı şekil iç mekanda da bulunuyor. Kokpitte bulunan  10,1 inçlik dokunmatik gösterge ekranı Apple CarPlay ile uyumlu.

20 Coupe modeli ve 20 Roadster modeli olmak üzere toplam 40 adet üretilen otomobilin satış fiyatı ise 1,9 milyon dolar olarak belirtildi.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!