Otohaber

Otomobil satış portallarını değerlendirdik

Otomobil Portallari

Türkiye’de otomotiv sektörü oldukça hareketli bir sektör. Öyle ki hepimiz neredeyse günümüzün büyük bir çoğunluğunu otomobil satış ve kiralama sitelerinde geçiriyoruz. Bu aşamada bu siteler bizler için büyük önem arz ediyor. Yeni eklenen ilanlar, fiyatlar, trendler ve teknik bilgiler bu sitelerde yer alıyor. Bu siteler aracılığı ile sektör hakkında bilgi sahibi oluyoruz ve fiyatlar konusunda az çok bir değerlendirme yapabiliyoruz. Yine bu siteler aracılığı ile alım satım işleri gerçekleştirebiliyoruz. Sadece alım satım değil kiralama işlemlerini de bu siteler aracılığı ile yapabiliriz. Şimdi sizlere kısa kısa bu sitelerden bahsedeceğiz. Bu siteler Türkiye otomotiv sektöründe öncü siteler olup, kullanıcı trafikleri baz alınarak seçilmişlerdir. Biz Türkiye’de en önemli olan siteleri 1 (en iyi) ve 6 (en kötü) arası notlandırdık. 

Arabam.com

Bu site diğer sitelere nazaran kullanımı biraz zor, fiyatları yüksek ve ilan veren için sıkıntılı bir sitedir. Televizyon reklamları sayesinde biraz daha kullanıcı kitlesini genişletmiştir. İlan verirken ve ilan okurken biraz zorlanabilirsiniz. Ancak yine de hatırı sayılır bir kitlesi var ve bazı oto galeriler sadece bu site ile çalışmaktadır. Bireysel ve kurumsal üyelikler açabilirsiniz. İlanları detaylıca kategorize edebilirsiniz. Filtreme seçenekleri oldukça yüksek olduğu için araç ararken kriterleri minimum veya maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz. Arabam.com araba ilan siteleri arasında içerik bakımından en zenginlerinden birisidir. Sahibinden ve galeriden araba ilanları arasında istediğiniz marka ve model otomobil ilanını bulabilir, araba testleri ve yorumlarını inceleyip hayalinizdeki arabayı daha iyi tanıyabilir, otomobil videoları ve video galerilerinde ilginç videoları seyredebilir, güncel araba ve otomobil haberleri ile oto piyasasındaki son gelişmeleri takip edebilirsiniz. Arabam.com’da  satılık araçlar arasından aradığınız kriterlere uygun on binlerce ilanı inceleyebilir veya Arabam.com farkıyla  araba ilanı vererek aracınızı daha hızlı ve kolayca satabilirsiniz.

Değerlendirme: 1,75*
Link: http://www.arabam.com 

Sahibinden.com

2000 yılında Aksoy Group bünyesinde kurulan sahibinden.com sadece araç satış ve kiralama değil, aklınıza gelebilecek her şeyi bünyesinde barındıran bir sitedir. Bu site aracılığı ile araçlarınızın ilanlarını yayınlamanız ve satmanız daha kolay gibi. Çünkü en çok ziyaretçi alan ve en çok kitleye sahip olan sitedir. Kolay ilan yayınlama, kolay ilan takibi ve detaylandırma özelliği sayesinde araç satış siteleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Özel vitrin ilanları özelliği ile kendi ilanınızı bütçenize göre daima ön planda tutmanızı sağlıyor.

Değerlendirme: 2,00*
Link: http://www.sahibinden.com

Araba.com

Araba.com, ziyaretçiler için en kesintisiz ve en  yüksek kaliteli hizmet sunan, güncel ve detaylı ilanları ile sektörde önde gelen, milyonlarca ziyaretçi potansiyeli ile en hızlı sonuç veren otomobil ilan sitesidir. Kullanım kolaylığı, ilan detaylandırma özelliği, site hızı ve sadeliği bakımından en iyi sitelerden birisidir. Bu site aracılığı ile ilanlarınızı daha kolay bir şekilde yayınlayabilirsiniz. Özel müşteri destek hattı ile sormak istediğiniz tüm soruları canlı olarak sorabilirsiniz. Araba.Com’un en büyük amacı kullanıcılarının güncel ilanlar arasında arama yaparak ihtiyaç duydukları otomobillere kolayca ulaşabilmeleri, araçlarını hızlı ve pratik bir şekilde satabilmeleridir. Araba.com bu amaçtan yola çıkarak sürekli büyüme ve iyileşme yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Değerlendirme: 2,13*
Link: http://www.araba.com

Hürriyetoto.com

Hürriyet İnternet Grubu’na bağlı olan hurriyetoto.com için öncelikli hedefimiz, sürekli geliştirmekte olduğumuz özellikleri sayesinde bireysel kullanıcılarımıza ve kurumsal iş ortaklarımıza hem görsel hem de teknik açıdan yüksek kalitede ve sürekli hizmet vermektir. Bu site de ilan verme sistemi diğerlerine göre biraz daha düz mantıktır. Çok teknik içeren bölümler ayrı ayrı olarak kullanıcı bilgisine sunulur. İlanları sürekli günceldir ve diğer sitelerin aksine çöp ilan diyebileceğimiz gereksiz ilanlar yer almaz. Hurriyetoto.com’un sunduğu hizmetler ile bireysel ve kurumsal otomobil ihtiyaçlarınızı güncel ilanlar arasında arama yaparak bulabilir, aracınızı hızlı ve pratik bir platformda satabilir ve otomotiv sektöründeki son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Değerlendirme: 1,33*
Link: http://www.hurriyetoto.com

Tasit.com

Tasit.com aracılı ile sürekli güncel  binlerce sahibinden satılık otomobil, motosiklet, kamyonet, panelvan ilanları yayınlanıyor . Aracınızı satmak istiyorsanız, ücretsiz ilan vererek 25 milyon potansiyel alıcıya ulaşabilirsiniz. Tasit.com’a verilen ilanlar sadece bu sitede yayınlanmaz, partner siteler ile  desteklenir sayıları 150’yi aşan, Türkiye’nin en büyük gazete ve haber sitelerinde de yayınlanarak aracınızın daha hızlı satılmasını kolaylaştırır. Detaylı ilan verme sistemi, uygun üyelik özellikleri ile dikkat çekmektedir. Kurumsal ve bireysel üyelik alınabilir. Özel üyelik oluşturulabilir. İlanlarınızı cüzi ücretler karşılığında sabitleyebilir ve sürekli ön planda kalmasını sağlayabilirsiniz. İster ikinci el, ister sıfır km bir araba araması yapın, sahibinden, galeriden ve yetkili bayilerden araç ilanlarını, araba fiyatlarını inceleyerek bulunduğunuz şehirde sizin için en uygun aracı bulabilirsiniz.

Değerlendirme: 1,66*
Link: http://www.tasit.com

Araba.milliyet.com.tr

Bu site diğerlerine nazaran daha az trafiğe sahip olmakla birlikte gücünü milliyet.com.tr sitesinden almaktadır. Yine diğer portallara göre çok fazla ilana ve kullanıcıya sahip olmadığı için genel olarak araç alım satım ve ya kiralama için tercih edilen sitelerden birisi değildir. Tasit.com ortaklığı ile çalışır. Galericilerin sitesi olarakta bilinir. Galeri sahipleri burada kendilerine sanal bir dükkan oluşturarak mevcutta bulunan araçlarının satış veya kiralama ilanlarını yayınlarlar. Kullanıcı trafiği tasit.com sitesinden sağlanır. Ana kaynağı gazetenin kendi sitesidir.

Değerlendirme: 2,45*
Link: http://araba.milliyet.com.tr

*Değerlendirmeler ve yazılar WebAraba.com tarafından özgün halde yapılmıştır.
Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!