Otohaber

Hızlı ve üstü açılır Lamborghini Aventador SV Roadster

Lamborghini Aventador LP750-4 SV Roadster

Bu yıl Pebble Beach’de sergilen Aventador SV Roadster’ın, hafif materyallerden üretilecen çift parçalı açılabilir tavanıyla 6 kilogramlık rötuşlarla oldukça fazla bir hafifleme sağlanmış. Bu aracın performansını biraz daha arttıracağı için oldukça dikkat çekiyor. Güçlü aerodinamik parçalar ise Coupe versiyonunda olduğu gibi aracın arka kanadına kadar uzanıyor. Baştan aşağı değişim etkisi gözlenen araçta bu özellikte gözden kaçmıyor. 

Otomobilin gücü 6.5 litrelik V12 motordan geliyor. Bu motor 750 beygir güç ve 690 Nm tork üretiyor. 7 ileri ISR otomatik şanzıman ile kombine edilen motor, 1575 kilogramlık bu canavarı 0’dan 100 km/s hıza 2.9 saniyede ulaştırırken, maksimum hız ise 350 km/s olarak açıklandı. Yani bu da demek oluyor ki bir performans canavarı ile daha karşı karşıyayız. Yenilikçi yapısı sadece dış görünüşü ile sınırlı kalmayan araç oldukça dikkat çekecek gibi görünüyor.

Lamborghini Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Stephan Winkelmann tanıtım sırasında gerçekleştirilen basın toplantısında “Superveloce saf, spor odaklı ve hızlı bir seri üretim Lamborghini oldu. Roadster versiyonu, olağanüstü bir üstü açık otomobil deneyiminin yanı sıra son derece mükemmel sürüş dinamikleriyle tutkulu müşterilerine tatmin edici duygular yaşatacak. Bu da bizim onlara verdiğimiz önemin göstergesidir” diye konuştu. Konuşmadan da anlayabileceğimiz gibi yenilikçi ve performans artımına yönelik anlayış sürekli olarak kendini yenileyecek ve bu değişimler sürekli pozitif değerlendirmeler alacak. Özel sayında üretilecek olan bu modelin fiyatı ise 357.000 Euro’dan başlayacak.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!