Süperspor

E-motorlu Shootingbrake konsepti – Italdesign GT Zero

Italdesign GT Zero

E-motorlu Shootingbrake konsepti – Italdesign GT Zero

2015’ten beri %100 VW Gurubuna ait olan italyan tasarım firması Italdesign Cenevre Otomobil Fuarında bir şık konsept otomobille katıldı.

Modern ve retro tasarımı bir araya getiren Italsdesign yeni konsept modelinde Alfa Romeo Scighera (1997), Daewoo Bucrane (1995) ve Ferrari GG50 modellerinden esinlenerek GT Zero adli shootingbrake tarzı ortaya çıktı.

Yukarıya doğru açılan kapılara sahip olan Italdesign GT Zero’nun sivri burnunda ince yapılı LED farlar ve büyük splitter gözümüze çarpıyor. Yanda hava giriş ve çıkışları, aynalar yerine kullanılan kameralar ve aerodinamik etek kaplamaları dikkat çekiyor.

Italdesign GT Zero

Minimalizim tasarıma sahip olan Italdesign GT Zero’da bir 2+2 oturma düzeni görebiliyoruz. İç mekanda üst ve altı düzleştirilmiş direksiyon simidi dışında vites değiştirme kulakçıkları ve park freni düğmesine sahip olan GT Zero’nun gösterge paneli ve orta konsolu OLED ekranlarından oluşuyor.

Tamamen elektrikle çalışan Italdesign GT Zero 483 beygir güçünde olan üç elektrik motora sahip. İki elektrik motor güçlerini ön aksa iletirken üçüncü motor güçünü arka aksa veriyor. Pillerin sıfırdan %80 doluluğa ulaşması 30 dakika sürüyor.

Önde 21 inç ve arkada 22 inç jantlar bulunan otomobilin maksimum hızı 250 km/s ve menzili 500 km olarak açıklandı.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!