BMW

BMW 100’üncü yılını Vision Next 100’le kutluyor

BMW Vision Next 100

BMW 100’üncü yılını Vision Next 100’le kutluyor

BMW bu sene kuruluşun 100’üncü yılını kutlamasını bir konsept otomobile kutladı. Geliştirilmiş modellerden sadece biri olan konsept otomobil ‘Vision Next 100’, baş döndürücü özelliklere sahip.

BMW Vision Next 100

100. yıl dönümü kutlayan otomobil üretici Münih Olimpiyat Salonu’nda bir program düzenleyerek BMW Grup’un tarihindeki önemli anlar ve gelecek konseptine ilişkin multimedya gösterimi yapıldı ve Vision Next 100 konsept otomobili tanıtıldı.

Dış görünümü karbon fiber den oluşan konseptin içi kumaş ağırlılıkla döşenen Vision Next 100 için BMW ileride 4D teknolojisini kullanmayı hedefliyor. Konsept otomobilin kişileştirebilir ve şekil değiştirebilir yapısına sahip olan gövdesi duruma göre renk değiştirerek diğer sürücü ve yayalarla iletişim kurabiliyor.

BMW Vision Next 100

Akıllı otomobil ünvanını taşımak isteyen otomobilde ‘Alive Geometry’ adındaki bilgi eğlence sistemi, otomobilin beyni ve sürücünün eli kolu niteliğinde. Yeni geliştirilmiş ‘Alive Geometry’ sistemi arabanın hakında olan biten tüm bilgileri dijital ve holografik olarak aktarma, otomobilin ve yolcuların güvenliği sağlama ve sürücüsüz özellik için devreye giren birçok yeteneğe sahip.

BMW Vision Next 100

Vision Next 100 sürücüye Boost ve Ease olmak üzere iki farklı sürüş modu sunarken Alive Geometry asıl yeteneği sürücüsüz Ease modunda gösteriyor. Ease modunda direksiyon ortadan kaldırıp kabini odaya dönüştüren sürücüsüz modda sürücü isteğe bağlı yine müdahil olabiliyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!