Chevrolet

Yüksek performanslı Chevrolet Camaro ZL1

Chevrolet Camaro ZL1

Yüksek performanslı Chevrolet Camaro ZL1

General Motors’a ait olan Chevrolet, New York Otomobil Fuarında yeni Amerikan kası Camaro modelini tanıtacak.

Yeni Chevrolet Camaro ZL1’in kaputun altında Corvette Z06’dan bildiğimiz 6.2 litre hacimli V8 motoru bulunuyor. 649 beygir güç ve 868 Nm tork üretebilen otomobil önceki modelden daha güçlü.

Chevrolet Camaro ZL1

Motorda üretilen güç, arka aksa 6 ileri manuel veya 10 ileri vitesli otomatik şanzımana aktarılırken otomobilin durmasını Brembo markalı fren sistemleri sağlıyor.

Bu performansı yakalayabilmek için daha büyük süperşarj beslemeleri ve 91 kg daha hafif gövdesine sahip olan otomobilin agresif görünümlü ön tamponu karbon fiber ile güçlendirilerek, yeni bir hava girişi sağlayan aerodinamik ızgara tasarımı, 20 inç çaplı jantlar ve arka kanadı yeni model Chevrolet Camaro ZL1’de dikkat çekiyor.

Chevrolet Camaro ZL1

Otomobilin içinde ise yüksek yan desteğe sahip Recaro spor koltuklar, alt kısmı düzleştirilmiş direksiyon, metal pedal seti ve kontrast renkli dikiş iplikleri dikkatımızı çekiyor. Ayrıca adaptif süspansiyon sistemi, ayarlayabilinir çekiş kontrol sistemi, kalkış kontrol yardımcısı ve elektronik limitli kaydırmalı arka diferansiyel gibi özellikler Chevrolet Camaro ZL1’de bulunuyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!