Otohaber

Makyajlanmış efsane Porsche 911

Porsche 911 Carrera (2016)

Efsane Porsche 911 Carrera Almanya da düzenenecek Frankfurt Otomobil Fuarında makyajlanmış hali ile tanıtılacak. Yeni modelde ilk bakışda büyük bir yenilik yokmuş gibi dursada biraz detaylı bakarsanız değişiklikleri göre bileceksiniz.

2015 Frankfurt otomobil fuarının yeniliklerinden birisi de Porsche’nin efsanevi modeli 911 Carrera’nın makyajlanmış hali olacak. Görünümünde büyük bir yenilik yokmuş gibi duran otomobilin kaputu altındaysa bir sürpriz var.

Farlar içerisine alınan gündüz aydınlatması ve hafifçe keksin çizgilerle makyajlanan ön tampona entegre edilmiş daha ince yapılı aydınlatmalarla farklılaşan araçta yeni jant seçeneklerine yer verilirken asıl farklılıklar arka kısımda bulunuyor. Yenilenen kaput üzerinde dikey ızgara kullanan Porsche stoplara yeni bir şekil verirken yenilenen arka tamponun alt köşelerine hava yarıkları açılmış.

İç mekana geçildiğinde Sport Chrono paketine sahip seçeneklerde, üzerine sürüş modlarını seçmeye yarayan çevirmeli bir düğme eklenmiş direksiyon simidi dikkat çekerken yeni navigasyon/eğlence sistemi Apple CarPlay, Google Earth ve Google Streetview destekliyor.

Asıl yeniliği kaputu altında yer alan Porsche 911 Carrera ilk defa giriş modellerinde turbo beslemeye sahip bir motor kullanıyor. Çift turbo beslemeye sahip, 3 litre hacimli, 6 silindirli Boxer ünite 370 beygir güç, 450 Nm tork üretebiliyor. Çift kavramalı yarı otomatik şanzıman ve Sport Chrono paketiyle donatılmış Carrera modelleri 0’dan 100 km/s sürate 4.2 saniyede ulaşabilirken aynı donanımlı Carrera S aynı işi 3.9 saniyede tamamlayabiliyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!