Otohaber

Tavanı açılan Rolls-Royce Dawn

Rolls-Royce Dawn

Lüks otomobil üreten ve İngilterenin gururu olan Rolls-Royce model seçeneklerini, bu yıl düzenlenecek olan Frankfurt Otomobil Fuarında, Rolls-Royce Dawn’u tanıtacak.

Üstü açılan otomobilin temelli Rolls-Royce Wraith’ın üzeri yapılmış gibi gözüksede yeni model Rolls-Royce Dawn’nın gövdesi %80 yeni tasarlanmış. Göre bileceğiniz fark ise 45 mm geriye monte edilmiş Izgara ve daha dinamik bir görünüme ulaşmak için ön tampon 53 mm ileri alınmış. Ayrıca 20 inç jantlar’da yeni model için tasarlanmıştır.

Rolls-Royce bu lüks cabriolet’te kumaş tavanı kullanıyor ve 20 saniyede açılıp kapanabilirken bu işi 50 km/s sürate kadar gerçekleştirebiliyor. İç mekan da ise bir değişiklik ve kardeşi Wraith’in imzasını taşıyor. Dokunmatike sahip olmayan ancak döndürüle bilinir düğme ve bir touchpad’le Bilgi- ve Eğlence sistemini kulanabiliyorsunuz.

Motor’u ise çift turbo beslemeli V12 6.6 litre hacimli 563 beygir güç, 780 Nm tork üretebilen 8 ileri vitesli otomatik şanzıman görev yapıyor. 2.560 kg ağırlığa sahip olan üstü açılır model 0’dan 100 km/s sürate 4.9 saniyede ulaşabilirken maksimum sürati 250 km/s’te sınırlandırılmış.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!