Otohaber

Audi’nin yeni elektrikli otomobili e-Tron Quattro

Audi e-Tron Quattro

Bu yılki Frankfurt Otomobil Fuarında Audi’nin merakla beklenen SUV’si tanıtıldı. Konsept olarak tanıtılan Audi e-Tron ziyaretçileri, 1980’den beri geliştirilen, Quattro teknolojisi ile şaşırttı. Audi yeni e-Tron Quattro SUV elektrik mortlulu araç yüksek performans ve uzun menzili birleştirmeyi başarmış. En önemlisi ise elektrik motorları hızlı şarj sayesinde 30 dakikada 400 kilometrelik yol için kablolu veya kablosuz doldura biliniyor.

Sivri ve köşeli hatlara sahip olan e-Tron Quattro hafifçe şişirilmiş çamurluklar ve çıkıntı yaratmayan kapı kolları sportif bir görünüm sergiliyor. Audi sekizgen ön panjurunda LED farlar kullanılırken kaput üzerinde yer alan hava çıkışları, dev jantlar ve iptal edilen yan aynalar dikkat çekiyor. İç mekanda da köşeli hatlar bulunurken arabada dijital gösterge paneli kullanılırken orta konsol iki farklı dokunmatik ekranla ikiye bölünmüş.

4.88 metre boya, 1.93 metre genişliğe ve 1.54 metre yüksekliğe sahip olan bu SUV aracın arka bölümde ince bir spoiler, ince uzun LED stoplar ve füme renkli tampon bulunurken tampon alt bölümünde yer alan zemin koruması kromajlı.

Üç elektrik motoruna sahip olam e-Tron Quattro bir motor gücünü ön aksa diğer ikisi de arka aksa ileten motor 435 beygir üretebilirken Overboost fonksiyonu sayesinde güç 503 beygire ulaşabiliyor. Maksimum sürati 210 km/s’te sınırlandırılmış ve 0’dan 100 km/s sürate 4.6 saniyede ulaşabilen model 500 km yol yapabiliyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!