Otohaber

Büyük İsveçli Volvo V90 kendisini gösterdi

Volvo V90 (2016)

Büyük İsveçli Volvo V90 kendisini gösterdi

Volvo değişimlere son hızla devam ediyor. Bu değişimler doğrultusunda şekillenen yeni tasarım anlayışını ilk olarak XC90 SUV modeli ile görmüştük ve sonrasında değişime büyük sedan modeli S90 ile devam edilmişti. Şimdi ise Avrupa’da çok sevilen modellerden biri olan station wagon geliyor. Bu araca baktığında D sütununa kadar sedandan farkı olmadığını görüyorsunuz. Markanın Thor’un çekici olarak adlandırdığı LED farları bu araçta görüyoruz.

Volvo V90 (2016)

Tasarıma genel olarak bakıldığında oldukça sade olduğu söylenebilir, bu sadelik aracın arka bölümündeki dinamik tasarımla canlandırılmış. İç mekanı sedan modellerle benzerlik gösteriyor, ön tasarımda da herhangi bir değişiklik yok. Arka kısımda değişiklikler dikkat çekiyor, baş mesafesi kazancı aracın en büyük avantajları arasında.

Volvo V90 (2016)

Station wagon tipi araçlarda bagaj oldukça önemli olduğundan, bagaja kromajlı yük kancaları ve pahalı halılar gibi ekstra aksesuarlar yerleştirilmiş. Bagaj hacmi koltuklar yatırıldığında 1.526 litreye ulaşıyor. Kaputun altına baktığımızda ise XC90 ve S90 ile aynı özellikleri bulunduran T8‘i görüyoruz. Hibrit modelin 2 litre hacimli bir benzinli motoru bulunmakta. Bu motor hem turbo hem de kompresör besleme özellikleri ile donatılmış.

Elektrik motor ile birlikte bu araç 407 beygir güç ve 640 Nm tork üretebiliyor. Hibrit motor 45 km elektrik menziline sahip. V90 0’dan 100 km/s hızına 5.2 saniyede ulaşıyor. Aracın 100 kmde 2.1 litre yakıt tüketimi olduğu açıklanmıştır.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!