Citroen

Elektrik Vizyonu Citroen DS E-Tense

Citroen DS E-Tense

Elektrik Vizyonu Citroen DS E-Tense

Citroen DS modellerini premium segmentine taşırken Cenevre Otomobil Fuarında konsept otomobili DS E-Tense’i tanıttı.

İleri teknolojiyi ve ve tasarımı bir arada sunan yeni konsept model tamamen elektrikli bir motora sahip. İki yolcu kapasiteli ve görünümüyle dikkatları üzerine çeken otomobilin iç ve dış tasarımı için toplam 800 saatlik bir zaman harcanmış.

Citroen DS E-Tense

Dış detaylarını incelediğimizde Citroen DS E-Tense 4,72 m uzunluğunda, 2,08 m genişlikte ve sadece 1,29 m yükseklikte olan modelin büyük ön panjur, ince yapıda yan aynalar, büyük difüzör ve ‘Amterin Yeşili’ adlı gövde rengi gözümüze çarpıyor.

Arka camı bulunmayan modelin bu işini arkada bulunan kamera üsteleniyor ve 20 inç özel tasarım jantlar üzerinde bulunan Citroen DS E-Tense’nin teknik bilgilerine baktığımızda 402 beygir güç ve 516 Nm tork üreten elektrikli bir motorun kullanıldığı görülen otomobil karbon fiber monokok şasisi üzeri inşa edilmiş.

0’dan 100 km/s hızlanmasını 4,5 saniyede tamamlayan konsept model maksimum sürati 250 km. Pili tam şarj edildiğinde 310 ve 360 km (sürüşe bağlı) menzil sunan otomobilin iç mekanında 10 inçlik dokunmatik bilgi-eğlence sistemi ve kabin filtrasyon sistemi yer alıyor. Bu sistem sayesinde otomobil kabinin temiz kalmasına imkan tanıyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!