Otohaber

Citroen C1 yenilenen yüzüyle geliyor

Citroen C1 2014

Citroen’in en popüler modellerinden biri olan Citroen C1, yenilenen yüzüyle geliyor. 2005 yılında yenilenerek prömiyeri yapıldıktan sonra 760 bin adet satarak önemli bir başarıya imza atan Citroen C1, tam 9 yıl sonra Cenevre Otomobil Fuarı’nda yenilenen yüzüyle kullanıcıların beğenisine sunulmaya hazırlanıyor.

Şehir otomobili tecrübesini en iyi şekilde yansıtmayı hedefleyen yeni C1, 3 ve 5 kapılı versiyonlarının yanı sıra üstü açılır yeni Airscape versiyonuyla da gelecek.

LED farlar
Tasarımı tamamıyla yenilenen yeni C1’de ilk dikkat çeken farklılık ön kısım oluyor. Eski yuvarlak hatlı far tasarımını koruyarak geliştiren Citroen, iki parçalı LED farları tercih ederek modele dinamizm kazandırmış. Diğer yeni modellerlede de gördüğümüz yenilenen ön panjur tasarımı ve logo da yeni C1’de devam ediyor.

8 farklı renk
Citroen, C1’in rakibi Fiat 500 ve Opel Adam modellerinde yer alan çoklu gövde rengi kombinasyonlarını yeni C1 modeline de dahil ederek aracın gerçek hedef kitlesi olan şehirli genç kitleye odaklandığı görülüyor. 8 farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak olan modelde; Caldéra Black, Gallium Grey, Carlinite Grey, Olive Brown, Lipizan White, Smalt Blue, Scarlet Red ve Sunrise Red adlı renk seçenekleri yer alıyor.

3 ve 5 kapılı versiyonlarının yanı sıra üstü açılabilir Airscape tavanla versiyonunu araç yelpazesine ekleyen Citroen, bu modele özel donanım paketleri de sunacak. Soft top olarak gelen açılabilir tavan, üç farklı renk seçeneğiyle de satın alınabilinecek.

Verimlilik ön planda
İki farklı motor seçeneğiyle gelen yeni Citroen C1’de VTi 68 ve VTi 82 üniteleri yer alıyor. Start Stop teknolojisine sahip VTi 68 motor hem manuel hem de otomatik şanzıman ile ön plana çıkıyor. Yeni 82 beygir gücündeki VTi 82 motoru hem teknolojisi hem de verimliliğiyle iddialı bir çizgiye sahip. 100 km’de ortalama 4.3 litre yakıt tüketimine sahip olan motor, 0’dan 100 km/s hıza da 11 saniyede ulaşabiliyor.

Markanın yenilenen yüzünün bir yansıması olan model, yenilenen teknolojisi ve güçlü karakteristiği ile de geçmişteki başarısını sürdüreceğe benziyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!