Hyundai

Hyundai Ioniq çevreci sürücülere üç değişik motor sunuyor

Hyundai Ioniq

Hyundai Ioniq çevreci sürücülere üç değişik motor sunuyor

Koreli otomobil üretici Hyundai bu yıl düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarında Ioniq adlı modelini resmi tanıtacak ama şimdiden fotoğraflar yayınladı. İlk elektrikli otomobilini sunmaya hazırlanan Hyundai yeni model Ioniq’te üç çeşit motor sunacak: Plugin Hibrit, Hibrit ve saf Elektrikli motor.

Hyundai Ioniq

Hibrit modelinde, Hyundai 1.6 litrelik 105 beygir güçünde ve 147 Nm tork üreten Benzin motorunu destekleyen 32 kW elektrikli motor ile toplam 141 beygir üretiyor. Araçın zeminine yerleştirilen lityum iyon piller Hyundai’ın sözlerine göre arabaya daha bir dinamik bir sürüş sağlıyormuş. Plugin Hibrit ve saf elektrik motora sahip olan modelin bilgileri henüz  Hyundai tarafından açıklanmadı.

Hyundai Ioniq

Hyundai, Ioniq modelinde lityum iyon pillerin ağırlığını telafi edebilmek için otomobilin kasası sadece %53 yüksek dayanımlı çelikten oluşuyor ayrıca çok sayında bulunan eklentiler alüminyumdan üretilmiş. Böylece Hyundai Ioniq’in ağırlığı 1380 ve 1410 kg arası olacak. Elektrik güçü veya/ayrıca yakıtı düşük bir seviyede tutabilmek için Hyundai 15 inç aerodinamik jantlar tasarlamışlar.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!