Otohaber

İkinci nesil Ford Kuga

Ford Kuga (2013)

Avrupa pazarına sunulacak olan 2013 Ford Kuga’nın dünya prömiyeri bu hafta İsviçre’de düzenlenen Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirildi.

Esasen Vertrek konseptinin üretim versiyonu olan yeni Ford Kuga, belirgin yeni ön ızgara tasarımı, eğimli tavan çizgisi ve bagaj kapağına monte edilmiş spoyler ile revize edilen aerodinamik stil, şişkin kaput, hands-free bagaj kapağı ve 17-inç alüminyum jantlar ile dikkat çekiyor.

İç mekânda ise, önemli ölçüde artırılan genel malzeme kalitesi ve kullanım konforu artan kontrol düğmeleri dikkat çekiyor. Öte yandan, toplam 971 litre bagaj kapasitesi sunan yeni Ford Kuga, arka koltuklar yatırıldığında 1,928 litre yükleme alanı sunabiliyor.

Yeni nesliyle birlikte donanım paketine dâhil edilen, NYNC bağlantı sistemi, MyFord Touch, Aktif Park Asistanı ve BLIS (Kör Nokta Bilgi Sistemi) ekipmanları Ford’un teknoloji departmanı tarafından geliştirilmiş. Kaputun altında ilk etapta üç adet dört silindirli motorlara yer veriliyor.

– 2.0-litre TDCi, 161 hp
– 2.0-litre TDCi, 138 hp
– 1.6-litre EcoBoost, 173 hp ve 240 Nm tork

Resmi olmayan kaynaklara göre bütün motor seçenekleri altı-ileri otomatik şanzıman ile sunuluyor. Ayrıca, ön tekerlekten çekiş standart, fakat “Tork Vektör Kontrolü” sistemi ile desteklenen dört tekerlekten çekiş sistemi (4×4) sadece EcoBoost motorlar ile sipariş edilebilecek.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!