Otohaber

İkinci nesil Smart Fortwo ve Forfour

10_smart_fortwo_2014

Bu yılda düzenlenecek olan Paris Otomobil Fuarında ikinci nesil Smart Fortwo ve Forfour resmen tanıtılacak ve Berlin’de görücüye çıktı. Miniklerin projesi ise Mercedes-Benz ve Renault tarafından birlikte geliştirildi. Yeni Smart modellerinde kullanılan arka bölümdeki motor yeni Renault Twingo’da kullanılıyor.

Smart Fortwo’nun uzunluğu ise 2.69 metre’de diğer modellerde gibi aynı kalıyor ama 10 cm daha genişliyor. Smart Fourfour 3.49 metre uzunluğuyla ve 1.55 eniyle satışa sunulacak.

Her iki model yuvarlak hatlarıyla dikkat çekerken Passion, Prime ve Proxy olmak üzere 3 farklı donanım seçeneği sunulacak, bu sayede araçlar özellikle iç mekanda kullanıcının tercihlerine göre kişiselleştirilebiliyor. Konforlu ve güvenilir sürüş için yüksek süratte savrulmayı engelleyen yan rüzgar asistanı (Crosswind Assist) ve ESP standart olarak sunulurken, sürücüyü sesli olarak uyarabilen çarpışma önleme asistanı ve şerit takip yardımcısı opsiyon listesinde yer alıyor.

Motor seçeneklerinde ise şimdilik Berlin’de iki Benzin motoru tanıtıldı. Üç silindirli ilk ünite 1 litre hacimden 71 beygir güç ve 91 Nm tork üretebilirken turbo beslemeli ikinci üç silindirli motor 0.9 litre hacimden 90 beygir güç ve 135 Nm tork alabilmiş.

Her iki motor da 5 ileri vitesli manuel veya 6 ileri vitesli, çift kavramalı yarı otomatik şanzımanla alınabiliyor.Arkadan itişli otomobiller beş ileri manuel ve 6 kademeli twinamic çift kavramalı otomatik şanzımanla beraber sunulacak.

Yeni nesil Smart siparişleri 31 Temmuz da başlıyor ve Eylül ayından itibaren bayilerde satışa sunulacak. Smart Fortwo’nun 71 beygir versionun fiyatı ise 11.000 Euro’dan başlıyor Forfour modeli 11.600 Euro başlayan fiyatıyla satılacak.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!