Aston Martin

Yüksek elektrik performanslı – Aston Martin RapidE

Aston Martin RapidE

Yüksek elektrik performanslı – Aston Martin RapidE

Aston Martin RapidE’nin üretilebilir versiyonu için Çin firması LeEco ile çalışacağını ve bu sayede lansmanın 2018’e yetişebileceğini söylüyor. Firmalar arasındaki bu anlaşma ile İngiliz firma elektrikli bir dizi araba üretme hedefine daha da yaklaşmış oluyor. Bu anlaşmaya göre Aston Martin ve LeEco bataryaları ve hareket aktarma hattını birlikte yapacaklar ve bu elektrikli sedan konseptindeki aracın nasıl üretileceğini beraber karar verecekler.

Ünlü markanın CEO’su Andy Palmer bu aracı geliştirmeye 2015 baharında başladıklarını ve çoktan bir test aracı elde etmeyi başardıklarını açıkladı. Söylentilere göre bu elektrikli aracın gücü 800-1000 beygir gücü arasında bir değerde olacak. Aracın tel dolumda 320 kmlik bir menzile sahip olacağı da söylenenler arasında. Ancak Aston Martin’in her yıl bir kaç yüz adet RapidE üretebileceği ve üretilen bu araçların fiyatlarının $200.000 ile $250.000 arasında değişeceği düşünülmekte ki bu fiyat aracı uygun bir yere yerleştiriyor. 

Aracın fiyatı ve az üretilmesi nedeniyle araç çok yaygın görülmeyecektir. Ama bu modelin gelişiminin firmanın gelecekte üreteceği elektrikli araç planları açısından önemi çok büyük olacaktır.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!