Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Maybach S600 Guard

Mercedes-Benz Maybach S600 Guard

Mercedes-Benz Maybach S600 Guard

Mercedes-Benz Guard ailesine yeni bir üye katıldı. Sadece markanın E, M ve G serilerinde sunulan Guard versiyonu artık S600 modeli ile de alınabilecek. Araç konforlu ve lüks olmasının yanı sıra korunacak kişi için adeta bir tank niteliğine bürünmesiyle dikkat çekiyor. Yeni araç diğer Guard versiyonlarında olduğu gibi özel aşamalardan geçerek üretiliyor. Aracın kaportası yüksek seviyede mukavemet gösterecek şekilde belirli takviyelerle desteklenerek daha da güçlendiriliyor.

Mercedes-Benz Maybach S600 GuardAracın gövdesi özel üretilmiş çelik koruyucu bileşenlerle güçlendirilirken kaplamaların arasında kalan en ufak boşluklarda bile koruyucu maddeler kullanılması ihmal edilmemiş. Akıllı örtüşen sistemlerle araç için kapsamlı bir balistik koruma sağlanıyor. Aracın cam kısımları için polikarbonat kaplama kullanılmış ve katmanlı bir şekilde bu materyal desteklenmiş. Yenilenen gövde altı zırh, neredeyse alt gövdenin her yerini kaplamış durumda. Ağırlığın yüksek olması nedeniyle S600 Guard için V12 motor tercih edilmiş. Bu ünite bir önceki nesilden daha güçlü hale getirilmiş. Benzinli ünite 530 beygir güç ve 830 nm tork üretiyor.

7G-Tronic otomatik şanzıman kullanılmış. Hızlanma verileri henüz açıklanmamış ama tehlikeli durumlara karşı aracın yüksek bir ivmelenmeye sahip olması kesinlikle gerekli. Araç yüksek ağırlığı nedeniyle maksimum olarak saatte ancak 210 km hıza ulaşabiliyor. İç mekan çok konforlu ve markanın standart versiyonu ile aynı iç hacme sahip olarak tasarlanmış. Araç 4-5 kişiye kadar kullanılabiliyor ve bagaj hacmi 350 litreye düşmüş.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!