Mercedes-Benz

En güçlü Mercedes-AMG E43 geliyor

Mercedes-AMG E43

En güçlü Mercedes-AMG E43 geliyor

Mercedes-Benz, Ocak 2016’da yeni nesil E-Serisi’ni topluma tanıtmıştı ve iki ay sonra spor modeli olan AMG’de artık kendini gösterdi. Hafif değişikliklerle tanıtılan yeni Mercedes-AMG E43 en güçlü E-Serisi ünvanını taşıyor.

Mercedes-AMG E43

Makyajlanan AMG E43’te krom kaplama elmas ızgara tasarımlı modelde nispeten daha agresif bir ön tampon, 19 inç çapında olan jantlar, dörtlü egzoz sistemi ve ince bir spoiler yer alıyor.

Yeni modelin iç mekanında ise sürücüyü metal pedal seti, daha sportif alt kısmı düzleştirilmiş bir direksiyon simidi, alüminyum kaplamalar ve ayrıca kırmızı dikişleriyle Nappa deri kaplı spor koltuklar dikkatımızı çekiyor.

Mercedes-AMG E43

Mercedes-AMG E43’ün motoru küçük kardeşi C43’ten tanıdık. 3.0 litre hacimli çift turbo V6 motoru barındıran otomobil daha büyük turbolar sayesinde C43’ten daha güçlü. Maksimum hızı 250 km/s sınırlandırılan Mercedes-AMG E43, 0’dan 100 km/s hızlanmasını, 401 beygir güç ve 520 Nm tork üreterek, 4,6 saniyede tamamlıyor.  Dört tekerlekten çekiş ve 9 ileri otomatik şanzıman sistemi otomobilde standart olarak geliyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!