Otohaber

Renault Scenic Cenevre’de sergilenecek

Renault Scenic (2016)

Renault Scenic Cenevre’de sergilenecek

Renault Scenic modelini tamamen yeniledi ve aracı tanıtmak için Cenevre Otomobil Fuarını beklemeden aracın örtüsünü kaldırdı. Yeni otomobil tasarımı ile bir MPV’nin her zaman sıkıcı olmak zorunda olmadığını bizlere gösteriyor. Renault tasarımcıları markada en son kullanılan tasarım dilini bu modele aktarmış ve böylece yeni MPV ortaya çıkmış. Modele ilk baktığınızda size Renault Captur modelini anımsatabilir. Yeni Scenic CMF-C platformu üzerine inşa edilmiş ve markanın tamamen yeni olan Megane modeli ile aynı yeni Scenic motora yer verilmiş. Bu benzinli turbo motor 1.2 litre hacimli ve dört silindirlidir; bu motorun en önemli seçenek olacağı düşünülürken 1.5 litre ve 1.6 litre hacimli dizel motor seçeneklerine de yer verilmiş.

Yeni Scenic’in ilerleyen yıllarda dizel hibrit versiyonun da çıkabileceği olasılıklar arasında bulunuyor. Espace, yeni Megane GT ve Talisman gibi daha büyük modellerde kullanılan tüm tekerleklerden yönlendirme sisteminin bu yenilenmiş modelde olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

Renault bu tamamen yenilenmiş modelin iç tasarımına dair fotoğrafları henüz yayınlamamış ancak eldeki bilgilere göre aracın ön konsolunun Megane’ın ön konsolu ile benzer olduğu düşünülüyor. Yeni Scenic’in yüksek donanımlı versiyonlarında Renault’un geliştirdiği en son model olan son R-Link 2 infotainment sisteminin kullanılacağı söyleniyor. Yeni modelin MPV bir araç olması nedeniyle iç mekanın geniş olacağı ve bagaj hacminin de yüksek olması bekleniyor 1 Mart’ta başlayacak Cenevre Otomobil Fuarı’nda Renault markasının bu yeni modeli olan Scenic görücüye çıkacak.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!