Otohaber

Jaguar C-X17

jaguar_cx17

O da Frankfurt’ta siftah yapacak. Jaguar en sonunda C-X17 isimli konsept modelini resmi olarak tanıttı.

Markanın geliştirme aşamasında olan yeni crossover modelini test etmeküzere tasarlanan C-X17 konseptinin Sezyum Mavisi dış tengi ile uyumlu parlak siyah aksanları, 23 inçlik alaşım jantlara daha güzel bir hava katıyor. Model de ayrıca LED ön farlar, plastik gövde kaplamaları ve F-Type modelinden esinlenilen arka farlar bulunuyor.

Dört koltuklu kabin çift renkli deri döşemeler, alüminyum detaylar ve siyah eloksallı metal aksanlar ile şık bir biçimde tasarlanmış olarak karşımıza çıkıyor. İçeride tam uzunlukta orta konsol, gelecekçi bir bilgi-eğlence sistemi ve Meridian ses sistemi de mevcut. Eğlence ya da dinlenme kısmını da düşünen Jaguar, crossover modelini iki adet de “boş zaman koltuğu” eklemiş. Bagajdan çıkan koltuklar, dinlenme veya eğlence aktiviteleri için birebir!

Jaguar’ın yeni crossover aracı tamamen yeni alüminyum monokok mimarisine üye. Bu platform, sadece Jaguar’a özel olarak tasarlandı ve hafifliğe, yüksek kuvvete ve hat safhada katılığa dayanan bir temele sahip. Jaguar platformun aynı zamanda modüler ve ölçeklenebilir olduğunu, bu yüzden de 2015 yılında tanıtılacak olan “orta-boy birinci sınıf” sedan modelini de içinde barındıracağını söylüyor.

SUV modelini nasıl bir donanımın güçlendireceği konusunda yorum yapmayı reddeden Jaguar firması, taban modeli sedan araçlarının birçok motor çeşidi ile piyasaya sürüleceğine dikkat çekti. Detaylı bilgiler paylaşılmasa da Jaguar’ın sözlerine göre “ölüyü dirilten” bir performans, 300 km/s’den daha fazla maksimum hız ve tüm bunlara rağmen kilometrede 100 gramdan daha az bir karbondioksit emisyonuna kesin gözüyle bakılıyor! Jaguar’ın Küresel Marka Yöneticisi Adrian Hallmark’a göre “C-X17 adlı spor crossover modeli Jaguar için heyecan verici yeni bir yola sapmak anlamına geliyor. Hedefi, tamamıyla yeni alüminyum mimarimizi tanıtmak. Bu teknik buluş ile çarpıcı bir şekilde Jaguar’ın ürün teklifini yaygınlaştıracak, pazarlama potansiyelini ve müşteri ilgisini artıracağız.” Sözlerine “Bu yeni felsefe lüks ürünlerimizden çok uçuk olmayan fiyatlarımıza teknoloji getirecek; ve yeni maksimum verimli motorlarımızla bir araya geldiğinde küresel bir standart belirleyeceğiz. Tüm bunlara sınıfının bir numaralı dinamiklerini elimizde bulundurduğumuzu ve Jaguar’ın bilinirliğindeki asıl püf noktası olan kusursuz güzellik faktörünü eklediğimizde, ileriye doğru devasa bir sıçrama gerçekleştirebilmek için gerekli olan formüle sahip olduğumuzu düşünüyorum.”

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!