Karşılaştırma

Karşılaştırma: VW Passat Estate, Ford Mondeo, BMW 3 Serisi Touring ve Mazda 6 Tourer

1-vw-passat-estate-ford-mondeo-bmw-3-serisi-touring-mazda-6-tourer

VW Passat Estate, Ford Mondeo, BMW 3 Serisi Touring ve Mazda 6 Tourer

Arabaların arkasındaki hikaye…

Ford Mondeo Estate …20 yıldır aile sektöründe. 2013 yılından bu yana ABD’de satılıyor ama Avrupa’ya geçmesi gecikti. Premium otomobil ve SUV satışlarını kırıp geçirdi.

VW Passat …ana akım ve Premium arasında bir köprü. 1973 yılından bu yana piyasada ama bu Golf 7 tabanlı sekizinci nesil versiyonu- 2015’de Avrupa’da yılın arabası seçildi- bu yılın yeni modeli. Dar CC coupe stili bir önceki Passata dayanıyor

Mazda 6 Tourer …umutsuzca 3 Serisi olmak istiyor ve düzenli kullanım, pratiklik karışımı ile güçlü bir hayran kitlesi elde ediyor. İç tasarım estetik operasyon geçirmiş, ses yalıtımı ve süspansiyon artırılmış.

BMW 320d Touring …Mondeo gibi birçok aile arabalarını öldürmeye yardımcı olmak için 40 yılını harcadı. Test ettiğimiz bu makyajlanmış versiyonu standart navigasyon özelliklerine sahip, bir 330e hibrid ve giriş seviyesi üç silindirli 318i gibi özelliklere sahip.

2-vw-passat-estate-ford-mondeo-bmw-3-serisi-touring-mazda-6-tourer

Park ettiğinizde…

Ford Mondeo Estate …Aston Martin benzeri burun dizaynını görebilirsiniz. Aslında başka seçeneği yok çünkü neredeyse Mercedes-Benz E-Serisi kadar uzun ve büyük.

VW Passat Estate …Arabanızı iş yerinde ana girişe yakın yönetici bölmesine park edin, inanılmaz göründüğünden kime tereddüt etmeyecektir.

Mazda 6 Tourer …nereye park ettiğinizi unutmak gibi bir sorun yaşamazsınız çünkü araba oldukça yakışıklı görünüyor. Grafit renkli 18 inç jantlara sahip spor modeli fazla para harcamaya değer.

BMW 320d Touring …Kaputun altında düz-altılı olduğuna insanları inandırmak için tasarlanmış. Efficient Dynamics modeli sadece 16 inç büyüklüğünde çiroz tekerleklerle geliyor.

3-vw-passat-estate-ford-mondeo-bmw-3-serisi-touring-mazda-6-tourerHer direksiyon başına geçtiğinizde…

Ford Mondeo Estate …oldukça yavaş ve grafikleri küçük seçim yapmak için neredeyse kalem gerektiren dokunmatik ekranları hatırlayacaksınız; 130 km/s yapan 1600 kg’lık bir araba için oldukça kötü bir fikir.

VW Passat ….VW’nin para için bunu nasıl yönettiğini merak edeceksiniz. Audi haricindeki her şey kadar güzel ayrıca yeni Passat’ınızı  Aktif Bilgi Ekranı denilen geniş ekran Sanal Kokpit TFT gösterge paketi ile geliştirebilirsiniz.

Mazda 6 Tourer …eski 3.nesil serisinde olduğunuzu düşüneceksiniz. Merkez tasarımından i-Drive benzeri yöneticiye saf E90 gibi, dokunmatik ekran ve malzeme ile güncellenmesi ile BMW’nin Ebu Garib ambiyansına sahip.

BMW 320d Touring …Makyajlı 3 serisi, tüm yelpazesinde standart sat-navigasyonla geliyor.

4-vw-passat-estate-ford-mondeo-bmw-3-serisi-touring-mazda-6-tourer

Kargo sayısına gelince…

Ford Mondeo Estate …Mondeo devasa uzunluğuna rağmen çok ferah değildir. Sadece BMW az bagaj alanı sunuyor ve Passat ona fark atıyor.

VW Passat …rakipsiz, BMW 5 serisinden bile çok daha büyük. Arka koltuk alanı etkileyici, düz sıra onu 5. kişi için bile uygun.

Mazda 6 Tourer …Bagaj geniş ve zemin düz hale getirilerek artırılabiliyor. Ama söz konusu arka yolcular olduğunda 3 kişi için yeterli.

BMW 320d Touring …BMW size seçenekler arasında en az alanı sunuyor. Koltuklar düzleştirildiğinde 100 litre oluyor. Arka koltuk çok daha sıkışık.

5-vw-passat-estate-ford-mondeo-bmw-3-serisi-touring-mazda-6-tourer

Sürüşteki en güzel özelliği…

Ford Mondeo Estate …Focus benzeri bir sürüş hissi veriyor. Passat’tan daha az gösterişli, Mazda ‘dan daha iyi huylu ve sürüş çok iyi.

VW Passat …187 beygir değeriyle VW Mondeo’dan daha hızlı, yol tutuşu güvenli ancak heyecanlandırıcı değil.

Mazda 6 Tourer …kimsenin bilmediği gizli bir araç kullanır gibi. 173 beygir diesel sayesinde 0-100 km/s hızlanmasını 8.6 saniyede tamamlıyor. Gerçekten çevik, B şeklinde yollarda sürüş eğlenceli ancak direksiyon hala hafif.

BMW 320d Touring …CO2 dostu lastiklerle eko-infüzyon  Efficient Dynamics modeli duyarlı ve uyanık hissettiriyor. 161 beygir diesel performans ve sekiz vitesli mükemmel, ancak mekanik arıtma kötü.

6-vw-passat-estate-ford-mondeo-bmw-3-serisi-touring-mazda-6-tourer

7-vw-passat-estate-ford-mondeo-bmw-3-serisi-touring-mazda-6-tourer

Test: Ertu
Foto: carmagazine.co.uk

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!