Kia

Kia Niro Hybrid seri üretime hazır

Kia Niro Hybrid

Kia Niro Hybrid seri üretime hazır

Casus fotoğraflarının ardından yeni model Kia Niro Chicago’da tanıtıldı. Kia yeni SUV modeli Niro ile müşterilerine bir yeni model daha seçeneklerinde sunuyor.   Kia Niro Hybrid, ona özel tasarlanan yeni SUV platformu üzerine inşa edildi. Yüksek dayanımlı çeliklerin kulanılması sayesinde otomobilin ağırlığı %5 azalıyor.

Kia Niro Hybrid

Hibrit sistemini bir 105 beygir güç, 147 Nm tork üreten dört silindirli 1.6 litre hacimli motor ve bir 32 kW gücünde olan elektrikli motor birleştiriyor. Elektrikli motor gücünü 1,56 kWh büyüklüğünde olan lityum polimer pilinden alıyor. Sistem performansı 150 beygir güç ve 265 Nm tork olarak belirtildi. Yeni model Kia Niro Hibrit geliştirilmiş altı vites çift kavramlı şanzımana sahip. Kia bu modelle CO2 emisyonu 90g/km değerinde elde etmeyi hedefliyor. Daha sonra bir plug-in versiyonuda seçeneklerde yer alacak.

Kia Niro Hybrid

Modern tasarımı ile ve düşük yakıt tasarruflu yeni Kia Niro Hibrit yanı sıra iç mekanda yolcularına bol alan sağlıyor ayrıca bol asistan/güvenlik sistemleri ve yeni tasarlanmış dokunmatik bilgi-eğlence sistemi bulunuyor.

Seri üretime hazır olan Kia Niro Hybrid sadece Kore’de üretilecek ve sene sonunda satışı başlayacak.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!