Kia

Kia Optima Sportswagon’dan ilk görüntüler

Kia Optima Sportswagon

Kia Optima Sportswagon’dan ilk görüntüler

Kia, Cenevre Otomobil Fuarında prömiyerini kutlayacak yeni model Optima Sportswagon’un ilk resmi görüntülerini yayınladı.

Kia orta sınıf modellerinde bir ilk gerçekleştiriyor ve yeni model Optima Sportswagon ile Avrupa’da satışlarını çoğaltmak istiyor. Yeni Kia Optima Sportswagon geçen sene satışa sunulan kardeşi Optima Sedan dan alıyor, uzunluğu 4,85 m ve genişliği 1,86 m ve yükseklikte ise Sportswagon’da 5 mm (1,47 m) artış var.

Kia Optima Sportswagon

Görümümde pek değişen bir şey yok.  A sütüne kadar, Optima Sportswagon, kardeşi Sedan’ın aynı tasarımını taşıyor. Sadece arka bölümde yeni LED farlar, eğimli arka cam, sportif ve şık bir görünüm üzerinde yumuşak eğimli tavan çizgisi dikkat çekiyor. Yeni tasarlanmış arka tamponda bir difüzör ve oval egzoz çıkışı ile karşılaşıyoruz. Isteğe bağlı 16 ve 18 inç jantlar seçeneklerde bulunuyor.

Kia Optima Sportswagon

Kia Optima Sportswagon’nun bagaj hacimi ise toplam 553 litre, Sedan modelinden 48 litre daha fazla alana sahip.

Motor, güvenlik/asistan sistemler ve iç mekan donanımı kardeşi Optima Sedan ile paylaşacak. Diesel motoru olarak Optima Sortstourer’da sadece bir 1.7 litre hacimli 141 beygirlik motoru bulunuyor isteğe göre 6 manuel vites ya da 7 çift kavramlı otomatik şanzıman bulunuyor. Benzin motorda ise en düşük motor dört silindirli 2.0 litre 163 beygir güç üreten motor yer alıyor. 2.0 litre hacimli ve turbo beslemeli ve 245 beygir güç üreten en yüksek motor GT versiyonunda olacak.

Üretime hazır olan Kia Optima Sportswagon Kore’de bulunan fabrikadan çıkacak ve bu sene sonunda piyasaya sunulması bekleniyor. Fiyat konusunda Kia henüz bir açıklama yapmadı.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!