Otohaber

Makyajlanan Audi Q3 Kendini Gösterdi

Audi Q3 (2015)

Birkaç haftadır makyajlanan Q3 ile çıkan haberler, yakında otomobilin yüzünü göstereceğinin sinyali gibiydi. Audi’nin kompakt SUV segmentinde yer alan başarılı modeli, artık yollara çıkmaya hazır. Tipik Audi modasından esintilere sahip Q3’ün tasarımı artık daha keskin ve çarpıcı.

Elden geçirilen ızgara, güncellenen farlar, LED gündüz farları ve opsiyon olarak satın alınabilen revize edilen LED’li stoplar tasarımın öne çıkan değişikliklerinden…

Aracın kaputunun altında üç TFSI ve üç TDI dört silindirli motor sunulacak. Yüzde 17 daha çevreci olan bu motorlar 1.4 ve 2.0 litre arasında değişirken, yine 120 HP ve 220 HP arasında güç üretecek. En merak edilen RS Q3’e can veren ise 5 silindirli 2.5 litrelik turbo benzinli bir ünite olurken, bu motor geliştirilerek 30 HP ve 30 Nm kadar ekstra bir değer üreterek 340 HP güç ve 450 Nm tork üretiyor.

Quatrro AWD sistemle gücünü yere aktaran RS Q3, 7 kademeli S tronic şanzımanla eşleştirilmiş. Araçtaki yazılım sayesinde maksimum performans elde edilirken aracın 0’dan 100 km/s hıza çıkması 4.8 saniyede gerçekleşiyor. Maksimum hız ise 250 km/s olarak sınırlandırılmış. Audi bu otomobili oldukça ödüllendirmiş. RS egzoz sisteminin yer aldığı RS Q3, kulakların pasını silecek. 2015 Audi Q3, önümüzdeki şubat ayında Avrupa yollarına çıkacak.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!