Otohaber

Mini Godzilla Nissan Juke-R

Nissan Juke-R

Otomobil sektörüne ve otomobil dünyasına her yıl inanılmaz güzellikte otomobiller kazandıran GoodWood festivali yine bomba gibi geliyor. 11 Eylül günü başlayacak olan fuar da bu sene dikkatleri Nissan Juke R üzerine çekiyor. Ancak bu Juke diğerlerine hiç benzemiyor. Çok agresif ve performans olarak yüz binlerce dolarlık araçları solda sıfır bırakacak cinsten.

Dünyanın ilk süper crossover’ı, kaputunun altında GT-R NISMO’nun 3.8 litre hacimli çift turbo V6 motorunu barındırıyor ve bu motor, maksimum 600 beygir güç ve 652 Nm tork üretiyor. İlk üretilen Juke modeline göre Juke-R’ın 492 beygirlik gücünden 108 beygir daha fazla güç üreten süper crossover’ın performans verileri açıklanmamış olsa da, aracın 0-100 km/s sprintini selefinin 3.7 saniyelik süresinden daha kısa bir sürede tamamlayacağına kesin gözüyle bakılıyor. Genel olarak bakıldığında Nissan firması performans olarak 12’den vurmuş.

Crossover’ın arka tamponu da karbon fiberden üretilirken, bu tampon ayrıca karbon difüzörüyle de dikkat çekiyor. Otomobil far ve stoplarının yanı sıra ön çamurluklarını da standart otomobille paylaşıyor. Nissan, Juke-R 2.0’ın şu an için bir konsept olduğunun altını çizerken, otomobilin üretimi konusunda herhangi bir bilgi vermiyor. Yani bu da demek oluyor ki bu hayalin gerçek olabilmesi için bir süre beklemek gerekiyor ya da biraz daha hayal kurmak gerekiyor. Umarız bununla ilgili olumlu gelişmeler olur ve sizi bilgilendiririz.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!