Otohaber

Opel Adam S

Opel Adam S

Opel’in giriş modeli sayılan Adam, kısa sürede çok beğenildi ve yüksek satış rakamları elde etti. Fakat Opel mühendisleri gurur duyacakları bir versiyon daha eklediler Adam’a, sonuna “S” harfi alarak, kaputun altında ki 150 hp gücün ilk sinyalini vermiş oldu.

Şehrin sevimli Adam’ı, şehir canavarına dönüştüren ise 1.4 litrelik turbo beslemeli motoru. 150 hp güç ve 220 Nm tork üreten makine aslında bilindik bir ünite. 100 hp güç üreten motorun üstünde titiz bir çalışma sergileyen mühendisler, %50 güç ve %70 tork artışı yakalamayı başarmışlar. Hızlanma verileri hakkında bir bilgi olmamasına rağmen, son sürat 220 km/h olarak verilmiş.

Ayrıca OPC’den alınan fren diskleri sağlam bir duruş sunarken, gene özel olarak hazırlanan amortisör ve sertleştirilen şasisi sayesinde Adam “S” sportif olmayı başarmış. 18 inç jantların içinde önde 16 inç, arkada ise 15 inç fren diskleri güzel bir örnek.

“Red n Rolling” stilinde üretilecek olan Adam S, istendiği takdirde başka renk seçeneklerinde de alınabilecek.

Kabin içinde de sportif unsurlar devam ediyor. Recaro koltuklar deri olacak. Aynı zamanda direksiyon, vites topuzu ve el freni de deri kaplama olacak. Ancak Opel, Adam’ın içini kişileştirme konusunda oldukça başarı olduğundan, tüketiciler istedikleri gibi kombinasyonlar yapabilecekler.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!