Ekonomi

Oyak Renault 4,5 milyonuncu otomobili, Clio 4′ü üretti

Oyak Renault Clio

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, 4,5 milyonuncu otomobili olan Clio 4′ü üretti. Renault’un açıklamasında, kırmızı Clio 4′ün Japon pazarında satışa sunulacağı ve oradaki isminin “Lutecia” olduğu belirtildi.

Oyak Renault, 2013 yılı Ekim ayı sonu itibarıyla 278 bin 458 adet otomobil üretimi ve 222 bin 738 adet otomobil ihracatı gerçekleştirdi.

Oyak Renault’un düzenlediği törende konuşan Oyak Renault Otomobil Fabrikaları Genel Müdürü Aleš Bratož, 4,5 milyonuncu otomobili üretmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. 4,5 milyonuncu otomobilin Japonya’ya gidecek kırmızı renkli bir Clio ve Japon pazarındaki adıyla Lutecia olduğunu yineleyen Bratoz, bu başarının sadece Oyak Renault’nun değil, Renault Grubunun da gururu olduğunu bildirdi.

Renault’un çok daha hırslı, iddialı, kendine güvenen ve uluslararası pazarları fetheden bir marka olduğuna dikkat çeken Renault Euromed-Afrika Bölgesi Başkanı Jean-Christophe Kugler, Renault Tasarım Direktörü Laurens van den Acker ile Clio 4’ün Renault’nun atılımının simgesi olmasını düşlediklerini belirterek, düşlerin gerçeğe döndüğünü sözlerine ekledi.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!