Modifiye

Porsche 918 Spyder

Porsche 918 Spyder

Konsept haliyle 2010 yılında tanıştığımız yüksek performanslı roadster Porsche modeli 918 Spyder’in seri üretime hazır versiyonları da tanıtıldı. Performansıyla göz kamaştıran araçlar tanıtılan ilk versiyona benzerliğiyle de potansiyel müşterileri mutlu edecek gibi.

Seri üretime geçiş sırasında birçok konseptin başına geldiği gibi jantlar ve yan aynalarını daha alışılmış örneklerle değiştiren aracın yanlarda bulunan egzoz çıkışları da iptal edilmiş. Arka kısımda seri üretime hazır aracın daha iddialı görünmesiyse sürpriz olmuş. Açısı ayarlanabilen spoiler yükseltilirken tamponun kenarlarına deflektörler eklenmiş.

İç mekanında neredeyse hiçbir değişiklik yapılmamış olan otomobilde üç kollu direksiyon simidi, havada duruyormuş gibi görünen göstergeler, Carrera GT’yi hatırlatan bir orta konsol yapısı, karbon fiber kaplamalar, geniş yan desteklere sahip koltuklar ve deri kapı açma kolları sunulmakta.

Yarış pistlerinden kaput altına alınmış olan 4.6 litre hacimli v8 motoru 608 beygir güç, 530 Nm tork üretebilen otomobilin bu ünitesi 9.150 d/d’ya ulaşabiliyor. 156 ve 129 beygir güç üretebilen iki elektrik motoruyla birlikte karma güç değerleri yaklaşık 887 beygir güç ve 800 Nm tork olarak gerçekleşiyor. 0’dan 100 km/s sürate 2.8 saniyede ulaşabilen aracın maksimum süratiyse 340 km/s’in üzerinde olacak.

Adaptif aerodinamik parçaları için 3, motorların performans çıkış seviyeleri içinse 5 farklı modu bulunan araç sadece elektrik motorlarıyla 150 km/s sürat yapabiliyor. Yaklaşık 30 km menzil sunan motorlar 918 Spyder’ı 0’dan 100 km/s sürate 7 saniyenin altında ulaştırabiliyor. Biten piller motorla olduğu gibi sunulan şarj aletleriyle de doldurulabiliyor. Standart üniteyle dolum 4 saat sürerken sunulan iki hızlı şarj cihazının doldurma süreleri 2 saat ve 25 dakika.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!