Otohaber

Skoda’nın ilk SUV’u VisionS Cenevrede tanıtılacak

Skoda VisionS

Skoda’nın ilk SUV’u VisionS Cenevrede tanıtılacak

Çek Cumhuriyetli otomobil üretici Skoda Mart ayında düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarında ilk SUV modelini tanıtacak. Aslında Çeklilerin ilk SUV’un adı ‘Kodiak’ olması beklenirken, Skoda Cenevrede önce VisionS adlı bir SUV konsepti tanıtacak. Henüz detaylı bilgilere ve  seri üretime hazır olmayan Kodiak’ın öncüsü VisionS olacak.

Skoda VisionS

Skoda VisionS bir Tasarım çalışması olsada düz çizgiler konsept otomobile temiz bir karakter sağlıyor. Ön bölümde dört dar LED farlar çarpıcı bir görünüm gösterirken yan görünümde büyük jantlar üzerinde duran köşeli çamurluklar dikkat çekiyor. Ayrıca konsept otomobil iç mekanda büyük alanı ile etkiliyor – Skoda VisionS üç koltuk sırasına sahip ve toplam altı yolcu yer alabiliyor.

Keskin hatlara sahip olan ve VW’nin MQB platformunu kullanan yeni SUV model 4,70 m uzun, 1,19 geniş ve 1,68 yükseklikte olması bekleniyor. VisionS konsept otomobil olarak kalsada, Skoda’nın 2017’nin başına planladığı ilk SUV’un öncüsü olacak. Seri üretim için hazırlanan Kodiak büyük bir ihtimalle 2016 Paris Otomobil Fuarında tanıtılacak ve 2017’nin başında piyasaya sürülerek Mercedes-Benz GLC, Audi Q5 ve BMW X3 gibi modellere rakip olmayı hedefleniyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!