Otohaber

Sportif fransız Peugeot 308 GT

Peugeot 308 GT

Fransız üretici 308 modelinin daha sportif versiyonunu Paris Otomobil Fuarı’nda gösterecek.

Peugeot, 308 GT adıyla 308 modelinin daha sportif bir versiyonunu üreteceğini açıkladı. Hatchback ve station wagon gövde seçenekleri ile birlikte Ekim ayından itibaren satışa çıkacak olan otomobilde küçük tasarım değişiklikleri yer alıyor. Fransız üretici daha sportif modelinde yeni tamamen LED far ve sinyallere, vernikli siyah arka difüzöre ve şık çift egzoz çıkışına yer vermiş. Bu değişikliklerin yanı sıra standart otomobilde kaputun ucunda yer alan aslan arması, ızgaraya yerleştirilmiş.

Yeni 308 GT iki farklı motor seçeneğine sahip olacak. İki seçenek arasında daha güçlü olan 1.6-litre THP turbo benzinli motor 205 bg güç ve 285 Nm tork üretecek ve 6-ileri manuel şanzıman ile eşlenecek. Diğer seçenek ise dört silindirli 2-litre BlueHDI dizel ünite olacak. Otomatik şanzıman ile eşlenecek olan bu seçenek 180 bg güç ile 400 Nm tork üretecek.

Peugeot daha sportif 308’de standart süspansiyonun yeniden ayarlandığını ve standart olarak sunulan Sürücü Spor Paketi ile gaz pedalının artık daha tepkili olduğunu söylüyor. Fransız üretici 308 GT’nin performans verilerini ise otomobilin resmi tanıtımının yapılacağı Paris Otomobil Fuarı’nda açıklayacak.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!