Otohaber

Makyajlanan minik SUV – Peugeot 2008

Peugeot 2008

Makyajlanan minik SUV – Peugeot 2008

Fransız otomobil markası Peugeot farklı segmentlere açılma amacına yönelik geliştirdiği yeni küçük crossover 2008’in makyajlanan halini Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacak. Çok büyük farklarla gelmese de aracın görünümündeki gençlik ve dinamiklik dikkat çekiyor.

Peugeot 2008

Dış görünümdeki değişikliklere bakıldığında makyajlanan kasa, dik olarak yerleştirilen ön panjurlar, rötuşlanan ön tampon ve yenilenmiş kaput araca daha heybetli bir görünüm kazandırmış. Değişik gövde rengi ve jant seçenekleri ile sunulan makyajlı 2008’in çamurluklarının çevresi de siyah plastik materyal ile kaplanmış. Arka tasarımdaki tek değişim ise stop lambalarının iç tasarımlarındaki yenilikler olmuş.

İç mekana bakıldığında Apple Carplay ile uyumlu çalışan dokunmatik ekranın ve yol bilgisayarının boyutlarının büyüdüğü görülüyor. Döşeme renkleri ve kaplama malzemelerindeki değişimler aracın iç tasarımını daha da gençleştirmiş.

Peugeot 2008

Yeni eklenen GT Line paketi ile dış tasarımda farklı 17 inç çaplı jantlar, siyaha boyanmış krom parçalar; iç tasarımda ise kırmızı dikiş iplikleri ve kapı eşik çıtaları ve metal pedal seti sunuluyor. Makyajlanan Peugeot 2008 modelinin benzinli motor seçenekleri bir önceki versiyonu ile aynı. Atmosferik emişli 1.2 litre hacimli ünite 82 beygir güç üretiyor; turbo beslemeli model ise 110 ve 130 beygir gücü olmak üzere iki farklı seçenek ile sunuluyor. Blue HDI arması taşıyan makyajlanan modelin 1.6 litre hacimli turbo Diesel motorunun 75, 100 ve 120 beygir güç olmak üzere 3 farklı seçeneği bulunmaktadır.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!