Nissan

Yeni V8 Sumo’cu – Nissan Armada

Nissan Armada

Yeni V8 Sumo’cu – Nissan Armada

Bu yıl Chicago otomobil fuarında gördüğümüz yeni otomobillerin çoğu aslında çok da yeni sayılmaz. Bunlardan biri de Nissan’ın büyük SUV modeli olan Armada. Bu araç dünyanın pek çok yerinde Patrol adıyla satılıyordu; ancak aracın yeni haliyle Amerika’ya gelmesi ancak 2016 yılını buldu. Armada’nın dış tasarımının biraz hantal olduğunu görüyoruz.

Nissan Armada

Ön bölümünde çok büyük bir panjur bulunuyor. Dış tasarımdaki dikkat çeken diğer detaylar ise kromajlı yan aynalar, ön çamurluk üzerine yerleştirilen hava çıkışı, füme renginde jantlar, çamurluk korumalarının devamıymış gibi görünen basamaklar, şeffaf stoplar ve garip şekilde çok uzun duran arka tampon olarak özetlenebilir. Armada’nın iç tasarımının lüks olduğu görülüyor. İç mekanda deri döşemeler, ahşap kaplama, üç koltuk sırası, ısıtmalı ön ve orta koltuk sırası, havalandırmalı ön koltuklar, ısıtmalı direksiyon simidi, aracın büyük boyutlarına göre biraz küçük görünen bilgi ekranı ve 13 hoparlörlü Bose ses sistemi dikkat çeken özellikler arasında.

Teknik detaylara bakıldığında 5.6 litre hacimli 8 silindirli motorun kullanıldığını görüyoruz. Bu motor 401 beygir güç ve 544 Nm tork üretebiliyor. Armada 7 ileri vitesli otomatik şanzıman özelliğine sahip; arkadan itiş veya dört tekerlekten çekişli olmak üzere iki farklı seçenekle alınabilir.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!