Ferrari

Ferrari GTC4Lusso

Ferrari GTC4Lusso

Ferrari GTC4Lusso

Ferrari’nin yenilenen modeli GTC4Lusso tasarımdaki değişikliklerle eski modelden oldukça farklı görülüyor. Ön ızgaranın içine hava kanalları yerleştirilmiş, sağ kanattaki hava ventilasyonları, tavana bağlanmış arka kanat ve yeni difüzörü ile araç aerodinamik açıdan çok geliştirilmiş.

Ferrari GTC4Lusso

Ferrari GTC4Lusso Ferrari’nin yeni gezi arabası olarak adlandırılıyor ve bu modelin daha genç kesime yönelik hazırlandığı ifade ediliyor. FF sahiplerinin Ferrari sahiplerinden daha uzun yol kat etmeleri nedeniyle gezi arabası olarak adlandırılmıştır. Aracın gücü artırılarak 651 beygir den 680 beygir değerine çıkarılmış. Araçta 6.2 litrelik V12 motor kullanılmış. Bu yeni güç özellikleri ile GTC4Lusso 0’dan 100km/s hıza 3.4 saniyede ulaşıyor. Hız değeri FF’nin 3.7 saniye olan hızlanmasına göre 0.3 saniye daha az. Aracın maksimum hızı değişmemiş 335km/s olarak kalmış. Ağırlığı ise 1790kg. Yeni geliştirilen 4RM-S sistemi aracın elektronik diferensiyal kutusu ve amortisörleriyle çalışıyor ve ayrıca da Slip Side Control sistemini de bulunduruyor.

Ferrari GTC4Lusso

GTC4Lusso’nun ekranı FF’in ekranından daha büyük ve kullanım kolaylığı ile bu sınıftaki arabalar arasında en iyisi olduğu söyleniyor. Ferrari’nin ikili kokpit ekranı bu kez bir değişimle gelmiş ve ilk defa g-gücü metresi de göstergelere eklenmiş. Direksiyonun boyutu küçültülmüş ve böylece daha ergonomik hale gelmiş, hava yastığı ise daha kompakt. Her koşulda, şehir içinde, dışında ve uzun yollarda Ferrari kullanmak isteyen, hız ve konforu bir arada yaşamak isteyen kullanıcılar için tasarlanmış. Fiyat bilgisi lansmanda duyurulmayacak ancak 1.200.000 TL’den daha yüksek olması bekleniyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!