Lexus

Hibrit dopingli Lexus LC500h

Lexus LC500h

Hibrit dopingli Lexus LC500h

Hibrit araçlar denildiğinde dünyanın en önde gelen markası Toyota’nın yan markası Lexus popüler coupe modeli olan LC’nin şimdi de bir hibrit versiyonunu üretiyor. Bu yeni otomobil Cenevre Otomobil Fuarında sergilenecek olup performans konusunda da oldukça başarılı. Hibrit model markanın 8 silindirli benzinli motora sahip üyeleriyle aynı agresif dış tasarımla karşımıza çıkıyor ve tasarım çok dikkat çekici. Jant seçenekleri olarak 20 veya 21 inç çaplarında jantlar sunulmuş.

Lexus LC500h

Araçtaki Lexus logoları mavi ışıklar kullanılarak alttan aydınlatılmış ve ayrıca Multi Stage Hybrid yazıları kullanılmış; bu sayede aracın kimliği daha da vurgulanmış. İç mekânda çok büyük değişimlere yer verilmemiş.

LC 500h modelinde koltuk döşemeleri için farklı desen seçenekleri sunulmuş, standart donanımlar arasında ise dijital gösterge paneli, metal pedal seti, üç kollu direksiyon simidi ve büyük bilgi ekranına yer verilmiş. Kapı içleri tasarımı çerçevesiz kapı kolları ile oldukça farklı ve dikkat çekici. LC 500h’ın 3.5 litre hacimli benzinli v6 motoru 295 beygir güç ve 350 Nm tork üretiyor.

Araçta ayrıca 60 beygir gücünde bir de elektrik motora da yer verilmiş. Bu iki motorun karma olarak kullanılması ile 354 beygir güç üretiliyor. Araçta 4 ileri vitesli otomatik şanzıman kullanılmış. Elektrik motoru hafifletilmiş olan bu modelin pilleri ise 50 kg ağırlığında.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!