VW

Test: Volkswagen Scirocco 1.4 TSI

VW Scirocco 2009

Kırmızı rengiyle, küçük süs biberlerini andıran Scirocco, ateşli motor seçenekleri, dinamik sürüş karakteri ve çarpıcı kırmızı rengiyle de biberin yakıcı etkisini anımsatıyor. Üstelik üzerindeki 1.4 TSI motor tescilli birincilikleri olan bir ünite.

1.4 lt’lik benzinli motor, turbo ve kompressör desteği sayesinde 160 HP güç üretiyor. 6 ileri manuel şanzıman performansı destekliyor. Arkaya doğru alçalan tavan sportifliği pekiştiriyor. Ama görüş açılarında sorun yaratıyor. Dar bir ağza sahip bagaj, 290 litrelik kapasiteye sahip. Arka koltuk sırtlıkları yatırılıp hacim arttırılabiliyor. Görüş açıları küçük arka cam sebebiyle azalıyor. Arka koltuklar da rahat sayılır.

İç mekanda sportifliği, altı düzleştirilmiş direksiyon üstleniyor. Modern çizgilerden uzak olan iç mekan ergonomik tasarlanmış. Vücudu çok iyi saran ön koltuklar rahat. Kol dayamanın altında MP3 çalar bağlantı noktası var. ASR tuşu, elektronik patinaj önleme sistemini kontrol ediyor. Direksiyondan, yol bilgisayarı ve müzik sistemi kumanda ediliyor.

Artılar: Tasarım, yol tutuş, direksiyon, performans, yakıt tüketimi.

Eksiler: Görüş açıları, klasik iç mekan tasarımı.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!