Otohaber

Çin’e özel lüks sedan – VW Phideon

VW Phideon

Çin’e özel lüks sedan – VW Phideon

Son yıllarda Çin pazarına büyük bir ağırlıklar yönelen Alman otomobil üreticileri Çin halkına Avrupa’da bulunmayan özel modeller sunuyor. VW, Phaeton modeli ile ayak uyduramayan Almanlar isimi Phideon olarak değiştirerek otomobilin yeni adresi ise Çin. 

Phideon modeli VW’nin MLB (Modular Longitudial Matrix) platformu üzerine geliştirdiği ilk otomobil olma özelliğini taşıyan VW Phideon’un genleri Passat modelinden geliyor. Özellikle arka kısımda karşımıza çıkan bu benzerlikten iki parçalı far tasarımı doğmuş.

VW Phideon

İç mekanda lüks hissi üst düzeyde. Arka yolcuların alanı oturma salonu karakterine sahip. Volkswagen özel modeline son teknolojilerle  yer vermiş, bunlar arasında yeni geliştirilen sanal 3D ve şoför modlu Active Info ekran sistemi öne çıkıyor.

Cenevre Otomobil Fuarında sergilenen VW Phideon 3.0 litre hacimli V6 motoruyla 300 beygir güç ve 440 Nm tork üretiyor. Dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olan otomobil ilerleyen dönemlerde 2.0 litre benzin ve bir hibrit motoru seçeneklerede eklenecek.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!