Kia

Yedi koltuklu büyük Kore-SUV Kia Telluride

Kia Telluride Concept

Yedi koltuklu büyük Kore-SUV Kia Telluride

Biraz Bentayga, hafif Cayenne ve bir tutam Jeep Commander oldu işte bir Kia Telluride. Kia, Detroit Otomobil Fuarında yeni çalışması Telluride adlı SUV konseptini tanıttı. Modelde bazı çarpıcı tasarım özellikleri bulunuyor. Nerdeyse dikey şeklinde olan büyük ızgaranın yanında hafif geriye eklenen devasa LED farlar bulunuyor. Offroad görünümlü Kia Telluride’nin boyutları ise yaklaşık 5 metre uzunluğunda, 2 metre geniş ve 1,80 m yüksekliğine sahip olan arabanın aks mesafesi 3.08 metre olarak açıklandı.

Kia Sorento ile paylaştığı platformu üzeri tasarlanan konsept modelde 7 yolcu her alabiliyor. Arka kapıları geriye doğru açılan Kia Telluride’nin iç mekanda dijital gösterge paneli ve üst bölümü dokunmatik ekranlardan oluşan orta konsol bulunuyor. Geniş bir ön panjura sahip olan modelde 22 inç çaplı jantlar, kromajlı süslemeler, cam altlarına sabitlenmiş yan aynalar, yan etekler ve çamurluklarda kullanılan siyah renkli korumalar, tampona gömülmüş egzoz çıkışları ve aracın yanlarına doğru itilmiş stoplar dikkat çeken detaylar.

Kia Telluride Detroit Otomobil Fuarında Plugin-Hibrit olarak sergilendi. Kaputun altında bulunan 3.5 litrelik direkt enjeksiyonlu V6 motor bir 96 kW elektrik motordan destekleyerek toplam 400 beygir güç üretiyor. 

Koreli’ler bu modelin böyle satılmayacağını açıklasada büyük bir ihtimalle Kia Telluride Concept modelden geleceğin bir SUV’u çıkabilir.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!