Süperspor

Yeni Apollo Arrow 1000 beygir gücünde

Apollo Arrow

Yeni Apollo Arrow 1000 beygir gücünde

Çinlilerin eline gecen Alman otomobil üretici Gumpert bu yıl düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarında yeni model Apollo Arrow’u tanıttı. Yeni süper lüks spor otomobilin uzunluğu 4,98 metre, 1,99 metre genişlikte ve 1,22 metre yüksekliği var. 1.300 kilo ağırlığında olan Apollo Arrow’un kaputun altında bir 4,0 litre V8 çift turbo motoru barındırıyor ve 1.000 beygir güçü ile 1.000 Nm tork üretebiliyor.

Apollo Arrow

Otomobilin ön tamponunda kocaman bir karbon fiberden üretilen splitter ayrıca ön bölümde hafif sivri bir görünüş sağlayan Apollo Arrow arka bölümde otomobil sporlarından tanıdığımız büyük nerdeyse abartılmış spoiler göre biliyoruz ayrıca aerodinamiği sağlayabilecek olan karbon fiberden üretilen büyük difüzörler görebiliyoruz. Hemen kapıların arkasında bulunan büyük hava girişleri hem arkada bulunan motorun frenlerin ve tekerlerin hava almasını sağlıyor.

Apollo Arrow’un çekişini arka aks üzerinde bulunan sınırlı kaymalı diferansiyel optimize ediyor. 7 ileri manuel vitese sahip olan araba 0’dan 100 km/s 2,9 tamamlarken, 0’dan 200 km/s 8,8 saniyede ulaşıyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!