Otohaber

Yüzde yüz elektrikli SUV Mitsubishi EX Concept

Mitsubishi EX Concept

Yüzde yüz elektrikli SUV Mitsubishi EX Concept

Japon otomobil üreticisi Mitsubishi çok uzun zamandır sessiz olmasının bir açıklamasını henüz yapmadı. Ancak bu sessizliği büyük bir gürültü ile bozacak gibi görünüyor. Japon üretici, 2015 Tokyo Motor Fuarı’nda otomobil tutkunları ile tanıtmaya planladığı %100 elektrikli SUV modeli eX Concept’e ait görselleri geçtiğimiz günlerde açık ve detaylı bir şekilde paylaştı.. SUV piyasasında iddialı olan Mitsubishi’nin bu yeni %100 elektrikli modeli eX Concept, markanın geleceğe dair vizyonu hakkında fikirler veriyor. ASX modeli ile yaklaşık olarak aynı boyutlarda olan eX Concept, yeni nesil elektrikli motorundan bir dizi konfor donanımına kadar birçok yeni teknoloji barındırıyor. eX Concept önde ve arkada birer adet olmak üzere 2 tane 70 kW’lik elektrik motoruna sahip ancak aracın tork değerleri henüz açıklanmadı.

Japon otomotiv devinin yaptığı açıklamaya göre 45kWh’lik lityum-ion bataryalar eX Concept’in tek şarjla yaklaşık olarak 400 km’lik menzile sahip olmasını sağlıyor. Araçtaki ilginç bir özellik ise “Vehicle to Home” adlı özellik. Bu özellik eX Concept’in ortalama bir evdeki elektrikle çalışan cihaz ve eşyaların 4 güne kadar çalışmasını sağlayacak kadar elektrik aktarmasını sağlıyor.

Bu mükemmel araçta yer alan teknolojik gelişme ve  özellikler ise şu şekilde sıralanıyor; sürücünün yorgunluk ve uyanıklığını algılayan sürücü izleme sistemi, araç içinde sürücü olmadan otomatik park etme olanağı sunan valet parking, şarj sürecini kolaylaştıran kablosuz batarya şarj sistemi ve aracın yoldaki diğer araçlarla iletişim kurabilmesini sağlayan Cooperative Adaptive Cruise Control sistemi.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!