Otohaber

Abarth 595, 50.yıl özel modeli

fiat_abarth_595_50_year

Abarth, Frankfurt Otomobil Fuarı’na en önemli ikonlarından biriyle katılıyor: 595. Standda iki çok özel araç bulunacak, 595’in halka ilk tanıtıldığı 1963 yılındaki modeli ve Abarth 595’in 50. Yıldönümüne özel, markanın ikonundan esinlenilerek hazırlanan sınırlı sayıdaki Abarth 595 özel modeli.

Frankfurt otomobil Fuarı’nda aynı zamanda,1949 yılında kurulan üreticiyi kutlamak için grinin özel bir tonu olan “ Rekor Grisi”nde yalnızca 49 adet üretilmiş Abarth 695 Edizione Maserati de yer alacak. Abarth 695 Assetto Corse ise, Abarth’ın ilk yetenek şovu olan ve katılan yarışçılara Abarth Selenia Trophy’sinde yarışma fırsatı sunan “ Make It Your Race – kendi yarışın yap” adlı yarışmanın başarısına adanmış, markanın teknoloji ve performansının tam bir ifadesi olan bir model.

Frankfurt Otomobil Fuarı, markanın 2013’ün ilk yarısında yakaladığı satış başarısını da kutlamak için güzel bir sahne sağlıyor olacak. Marka yalnızca Haziran ayında uluslararası alanda özellikle de Asya, İngiltere ve Almanya pazarlarında satışı gerçekleşen 4.500 adet Abarth ile geçen yılın aynı dönemine göre %9’luk bir artışın da keyfini çıkarıyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!