Otohaber

Açık iki koltuklu Fiat’ın geri dönüşü

Fiat 124 Spider

Açık iki koltuklu Fiat’ın geri dönüşü

Fiat 2005’de programında bulunan son üstü acılır otomobil Barchetta’nın üretimini sonlanmıştırdı. Fiat 500C’yı üstü açılır olarak saymasak, 2005’den berberi gerçek cabrio modelleri bulunmasada Fiat yeni modelini tanıttı. İtalyan otomobil üretici bu yıl düzenlenen Los Angeles Otomobil fuarında Mazda MX-5 ile aynı platformu ve aynı üretim yerini, Hiroshima/Japonya, paylaşan yeni Fiat 124 Spider’i tanıttı. İç mekanda ise yeni Fiat Spider 124 kardeşi Mazda MX-5’dan daha kaliteli ve daha donanımlı gözüküyor.

Diş görünümünde ise Spider 124’ün altıgen bal peteği ızgarası dikkat çekerken ön tarafta bulunan büyük LED farları otomobile ayrı bir karekter sağlıyor. Arabanın ağırlığını hafif tutmak için Fiat bu modeldede kumaş tavan kullanıyor.

Önümüzdeki yıl yaz aylarında satışa sunulması beklenen Fiat Spider 124, Avrupa da altı manuel ileri vites 1.4 litre turbo hacimli, 140 beygir güç ve 240 Nm tork üreten motor bekleniyor. Amerikada ise 160 beygir güçünde olan motor satışa sunulacak.

2016 da 50. yıldönümü kutlayacak olan Spider 124 modeli Amerikada pazarına 124 adet üretilecek olan özel ‚Prima Edizione Lusso‘ adlı modelini sunacak. Özel modelin farkı ise mavi dış rengi ve kahve renginde bulunan iç mekan. Avrupada ise iç mekan için ‚Spider‘ ve ‚Lusso‘ seçenekler olacak ayrıca dış rengi için 8 renk programda bulunuyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!