Otohaber

Amerika’dan lüks SUV Cadillac XT5

Cadillac XT5

Amerika’dan lüks SUV Cadillac XT5

SUV ve station wagon karışımı olan yeni Cadillac XT5 bu sene Dubai ve Los Angeles Premiere Otomobil Fuarlarında dünya prömiyerini kutlayacak. 4.81 metre uzunluğunda olacak yeni model önümüzdeki yaz Avrupada da satışa sunulması bekleniyor. Kaliteyi daha üst seviyeye çıkaran Cadillac yeni modeli XT5 eski model SRX’in yerini alırken yaşanan değişikliklerde yeni isim kadar farklı olacak.

2009’dan bu yana Avrupada tutunamayan eski model SRX’den yeni model XT5 125 kilogram daha hafif olacak. Ayrıca yeni tasarım dili ile genel olarak biraz daha dinamik ve biraz daha sportif görünümüyle güzel bir görüntü sergiliyor. Büyük ön panjur ve çamurluklara doğru uzayan farların tampona kadar inen LED gündüz aydınlatmaları hoş bir görünüme sahipken tampon altına mat gri renkli koruma plakası yerleştirilmiş.

Cadillac ATS ve CTS’de kullanıldığı gibi bu modeldede bir 8 ileri vitesli otomatik şanzıman, 3.6 litre V6 hacimli 318 beygir ve 366 Nm tork üreten bir motora sahip olacak.

Apple Car Play, otomatik acil fren sistemi gibi çeşitli konfor- ve güvenlik sistemleri ile donaltılan arabada en dikkat cekiki olan yenilik ise kamera sistemi. Dikiz aynası artık geleneksel diki ‚aynası‘ olmayarak artık tamamen bir monitör’den oluşan dikiz aynası arkada bulunan kamera sistemine bağlı ve bunun sayesinde sürücüye daha iyi ve net bir görüntü sağlıyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!