Otohaber

Canavar Fenyr Supersport rakiplerini geride bırakacak

Fenyr Supersport

Canavar Fenyr Supersport rakiplerini geride bırakacak

Yaklaşık 1000 beygir, 400 km/h Topspeed ve yaklaşık 3 milyon Euro pahalı – W Motors 2015 Dubai Otomobil Fuarında (10-14 Kasım) yeni hiper otomobilini ‚Fenyr Supersport‘ tanıtacak ve çok net bir şekilde üç büyüklere: Porsche 918 Spyder, Ferrari FXX ve McLaren P1 büyük bir saldırı planlıyor.

Rakiplerini geride bırakmak için, W Motors alman modifiye şirketi RUF ile beraber geliştirildi, çünkü yeni Fenyr Supersport otomobilde bir Porsche 4.0 litre altı silindirli, 912 beygir güç ve 1200 Nm tork üreten Porsche boxer motoru bulunuyor. Porsche’nin 7 vitesli çift kavramalı şanzıman ile kombine edilen araba 2.7 saniyede 0’dan – 100 km/s ulaşıyor ve böylece 400km/s’in üzerine çıkabiliyor.

Fenyr Supersport adını taşıyan yeni model, Lykan HyperSport’un izinden giderken ve tamamen alüminyumdan geliştirilmiş şasinin gövdeside bir karbon fiber’den tasarlanmış gövdeye sahip olan arabaya bir sürü aerodinamik yeniliklerde yapılmış. 1200 kilogram hafifliğinde olacak olan araba yalnızca 25 adet üretilecek ve yaklaşık 3 milyon Euro değerinde olacak, böylece Lykan Hypersport abisini her şekilde geçiyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!