Lifestyle

Grafiti sanatçısından Bukalemun Boya

Grafiti sanatçısından Bukalemun Boya

Alman grafiti sanatçısı Rene Turrek’in müvekkilleri Snoop Dogg ve Duabi ailesi gibi bir çok ünlü dahil. Çalıştığı otomobillerin dış görünümünde ilk bakışta değişiklik görünmesede sıcak su (18 ve 75 derece arası) ile temas ettiğinde grafiti sanatçının şaheseri ortaya çıkıyor.

Rene Turrek’in kendi söyleşine göre kullandığı özel boyası ile, bu işi dünyada yapan tek olduğunu söylüyor ama yaptığı işi yeni olsada kullandığı fikri eski. Eğer hatırlarsanız bu boyalar eski oyuncak Matchbox Hot Wheels arabalarını sıcak veya soğuk suya atarak renklerini değiştiriyorlardı. Özel boya tek su ile temas kurmuyor. Normal sıcaklıktada rengini değiştire biliyor. Mesela Miami Heat’da oynayan basketbol oyuncusu Dwyane Wade ayakkabısı gibi. Oyun sırasında ayakta oluşan sıcaklık ve gizli boya sayesinde ayakkabı kendini değiştirir.

Koenigsegg, McLaren veya Lamborghini gibi bir sürü lüks markaları boyayan grafiti sanatçısı ulaştığı başarısıyla çok memnun bir o kadar da yorucu. Çünkü sizde arabanıza böyle değişiklik istiyorsanız en az bir sene beklemeniz ve ayrıca cebinizde minimum 30.000 Euro olması gerekiyor.

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!