Otohaber

Audi’nin geleceği Prologue Avant Concept

Audi Prologue Avant Concept
  • Audi Prologue Avant Concept
  • Audi Prologue Avant Concept
  • Audi Prologue Avant Concept
  • Audi Prologue Avant Concept
  • Audi Prologue Avant Concept
  • Audi Prologue Avant Concept

“Avant felsefesinin yeniden yorumlanması” olarak tanımlanan Audi Prologue Avant konseptinde ilk göze çarpan Matrix lazer farları ve sportif hava girişleriyle çevrili büyük bir ızgaraya sahip ön tamponu ile karşımıza çıktı.

Arka tarafa doğru ilerledikçe karşılaşacağımız görüntüler ise kaslı çamurluklar, kulpları olmayan kapılar, bagaj kapağına monte edilmiş spoyler, üç boyutlu stop lambaları ve 22 inçlik devasa jantlar aracın tasarımını kuvvetlendiren diğer detaylar arasındaki yerlerini almaktadır.

İç mekan ise koyu ahşap kaplamalar ve deri döşemenin etkileyici ve göz kamaştırıcı uyumuna sahip gözüküyor. OLED teknolojili 3 dokunmatik ekrana sahip Audi Prologue konseptindeki arka koltuk eğlence sistemi de aracın teknolojik gücünü gösteriyor.

Kaputun altını açtığımızda karşılaşacağımız 3.0 litrelik TDI motorla birlikte çalışan 14.1 kWh’lık elektrikli motor, toplamda 455 beygir güç ve 750 Nm maksimum tork sağlamaktadır.

5.1 saniyede 100km/s hıza ulaşabiliyor. Bu yüzden de Audi’nin gelecek modellerine ışık tutacak konseptin maksimum hızı 250 km/s ile elektronik olarak sınırlandırıldığı görülüyor. Daha etkileyici veri ise aracın 100 km’de 1.6 litre yakıt tüketim versine sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Otomobilin yalnızca elektrikli motoruyla 54 km menzile sahip olduğunu da belirtmeden geçmek olmaz.

Yazar: Lili

Yorumlar
En Üste
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!!